משפחה

תוצאות מבטיחות למשלב מעכבי PD-1 עם Pegilodecakin כנגד ממאירויות של הריאות והכליות (Lancet Oncol)

מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת The Lancet Oncology עולה כי בחולים עם ממאירויות של הריאות או של הכליות, משלב Pegilodecakin עם מעכבי PD-1 הדגימו פרופיל רעילות סביר ויעילות כנגד הגידול וסבורים כי משלב Pegilodecakin עם Nivolumab (אופדיבו) עשוי לשמש כאפשרות טיפול חדשה בחולים עם RCC (Renal Cell Carcinoma) ו-NSCLC (Non-Small-Cell Carcinoma).

במסגרת המחקר הנוכחי בחנו החוקרים את הבטיחות והפעילות של Pegilodecakin עם מעכבי PD-1 בחולים עם גידולים סולידיים מתקדמים. הם השלימו מחקר רב-מרכזי, בתווית-פתוחה, בשלב 1b, אשר כלל 12 מרכזי סרטן בארצות הברית. המשתתפים חולקו באקראי למדגמים עוקבים ובמאמר הנוכחי הם מדווחים על כל החולים משני מדגמים שטופלו במשלב Pegilodecakin עם מעכבי PD-1.

המחקר כלל חולים בגילאי 18 שנים ומעלה, עם גידולים סולידים מתקדמים, אשר היו עמידים לטיפולים קודמים. החולים טופלו ב- Pegilodecakin בשילוב עם Pembrolizumab (יירבוי) או Nivolumab עד להתקדמות המחלה, רעילות שדרשה הפסקת הטיפול, הסרת ההסכמה של המטופל, או תום המחקר. התוצאים העיקריים כללו את בטיחות וסבילות הטיפול ותוצאים משניים כללו תגובה אובייקטיבית לפי קריטריוני תגובה חיסונית.

שני המדגמים כללו 111 חולים, מהם 53 טופלו במשלב Pegilodecakin עם Pembrolizumab ו-58 טופלו במשלב Pegilodecakin עם Nivolumab. מבין המשתתפים במחקר, 34 (31%) אובחנו עם NSCLC, 37 (33%) אובחנו עם מלנומה ו-38 (34%) אובחנו עם RCC; חולה אחת אובחנה עם סרטן שד שלילי לשלושת הקולטנים להורמונים וחולה אחר אובחן עם סרטן שלפוחית שתן.

חציון משך המעקב עמד על 26.9 חודשים אחר חולים עם NSCLC, 33.0 חודשים אחר חולים עם מלנומה ו-22.7 חודשים אחר אלו עם RCC.

אירוע חריג אחד לפחות על-רקע הטיפול תועד ב-103 מבין 111 החולים (93%). אירועים חריגים בדרגה 3 או 4 תועדו ב-73 חולים (66%), כולל 35 מבין 53 חולים (66%) שטופלו ב-Pembrolizumab ו-38 מבין 58 חולים (66%) שטופלו ב-Nivolumab. האירועים הנפוצים כללו אנמיה (23% ו-28%, בהתאמה), תרומבוציטופניה (26% ו-21%, בהתאמה), עייפות (21% ו-10%, בהתאמה) והיפרטריגליצרידמיה (6% ו-14%, בהתאמה). לא תועדו אירועים חריגים פטאליים על-רקע הטיפול במחקר.

מבין החולים שהיו זמינים להערכת תגובה לטיפול, שיעורי תגובה אובייקטיבית עמדו על 43% מהחולים עם NSCLC, 10% מהחולים עם מלנומה ו-40% מאלו עם RCC.

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר מעידים כי משלב זה הדגים תוצאות חיוביות בחולים עם NSCLC או RCC ועשוי לשמש כאפשרות טיפול במקרים אלו.

Lancet Oncol 2019

לידיעה ב-MedPage Today

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים