משפחה

מנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר תכשיר פומי משולב להקלה על כאב חד וחמור (מתוך הודעת ה-FDA)

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) אישר תרופה משולבת הכוללת Celecoxibו-Tramadol (Seglentis) לטיפול במבוגרים עם כאב אקוטי חמור דיו בכדי לדרוש טיפול במשככי כאבים אופיואידים, כאשר טיפול חליפי לא הוביל להקלה מספקת בכאב.

המומחים מסבירים כי Celecoxib הינה תרופה ממשפחת NSAID (Nonsteroidal Anti-inflammatory Drug) ו-Tramadol הינו אגוניסט של אופיואידים. הטבליה המשולבת, Seglentis, כולל 56 מ”ג של Celecoxib ו-44 מ”ג של Tramadol.

הפורמולה הייחודית של Seglentis מספקת הקלה יעילה בכאב בגישה משולבת, שכן ישנם ארבעה מנגנונים שונים ומשלימים לשיכוך כאבים, כך שלרופאים המטפלים יש אפשרות חשובה לטיפול בכאב אקוטי במבוגרים עם כאב חמור דיו עד כדי צורך באופיואידים.

בשל הסיכון להתמכרות ושימוש לרעה באופיואידים, גם במינונים המומלצים, מנהל המזון והתרופות האמריקאי ידרוש השלמת תכנית REMS (Risk Evaluation and Mitigation Strategy) ל-Seglentis.

על-פי תווית הטיפול, יש להתחיל במתן התרופה בשתי טבליות, כל 12 שעות, בהתאם לצורך. הטיפול יינתן לפרק הזמן הקצר ביותר הנדרש, עם יעדי טיפול פרטניים לכל מטופל. חשוב לעקוב אחר סימני דיכוי נשימתי, בעיקר בתוך 24 עד 72 שעות מהתחלת הטיפול ב-Seglentis.

על המטפלים לדון בנושא Naloxone עם המטופלים ולשקול מתן מרשם לאנטגוניסט לאופיואידים בהתאם לגורמי הסיכון של המטופל למנת-יתר של Seglentis.

מתוך הודעת ה-FDA

לידיעה במדסקייפ

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים