משפחה

תוספת Isatuximab למשלב טיפול משולש משפר תגובה לטיפול בחולים עם אבחנה חדשה של מיאלומה (מתוך כנס ה-ASH)

מנתונים חדשים שהוצג במהלך כנס ה-American Society of Hematology עולה כי הוספת Isatuximab, נוגדן כנגד CD38 שאושר בשנה שעברה לטיפול בחולים עם מיאלומה מתקדמת, עשויה לשמש לטיפול בחולים עם אבחנה חדשה של מיאלומה נפוצה המתאימים להשתלת מח עצם, בעקבות עדות לתועלת של הטיפול באוכלוסיה זו.

במחקר GMMG-HD7 נכללו 662 חולים עם אבחנה חדשה של מיאלומה נפוצה אשר היו מועמדים לטיפול במינון גבוה והשתלת מח עצם, אשר קיבלו טיפול במשלב משולש שכלל Lenalidomide, Bortezomib ו-Dexamethasone (RVd) או משלב RVd זה עם Isatuximab.

לאחר השתלת מח עצם אוטולוגית, החולים שוב חולקו באקראי לטיפול אחזקה במשלב Isatuximab עם Lenalidomide, או לטיפול ב-Lenalidomide בלבד.

מהתוצאות עולה כי שיעורי מחלה שיירית מינימאלית בתום שלב האינדוקציה של הטיפול עמדו על 50.1% עם משלב RVd ו- Isatuximab, בהשוואה ל-35.6% עם RVd בלבד (יחס סיכון של 1.83 לטובת טיפול משולב, p<0.001).

הטיפול במשלב RVd עם Isatuximab היה המנבא המשמעותי היחיד להשגת העדר מחלה שיירית מינימאלית בניתוח רב משתני שכלל תקנון למשתנים שונים, כולל מצב תפקודי, ליקוי כלייתי, גיל ומין.

למרות ששיעורי תגובה מלאה בתום שלב האינדוקציה היו דומים בשתי הקבוצות, שיעורי תגובה חלקית טובה מאוד או טוב מכך היו גבוהים יותר בקרב אלו תחת משטר טיפול שכלל Isatuximab (77.3% לעומת 60.5%, בהתאמה; p<0.001).

שיעורי התקדמות מחלה בתום שלב האינדוקציה עמדו על 1.5% בזרוע הטיפול שכלל Isatuximab לעומת 4.0% עם משטר טיפול שלא כלל Isatuximab.

שיעור האירועים החריגים היה דומה בין הקבוצות, למעט שיעור גבוה יותר של לויקוציט ופניה או נויטרופניה בזרוע הטיפול במשלב RVd עם Isatuximab, בהשוואה ל-RVd בלבד (26.4% לעומת 9.1%, בהתאמה). תועדו ארבעה מקרי תמותה בזרוע הטיפול ב-RVd עם Isatuximab ושמונה מקרי תמותה בזרוע הטיפול ב-RVd בלבד.

ממצאים אלו מעידים על התועלת של Isatuximab לטיפול בחולים עם אבחנה חדשה של מיאלומה נפוצה, המועמדים להשתלת מח עצם.

מתוך כנס ה-ASH

לידיעה במדסקייפ

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים