משפחה

מחקר חדש צפוי לבחון את התועלת של יוגה להפחתת פרכוסים בחולים עם אפילפסיה עמידה לטיפול (מתוך Cleveland Clinic)

צוות חוקרים מ-Cleveland Clinic השיק מחקר ראשון מסוגו להערכת ההשפעה של יוגה, טיפול במוזיקה וטיפול קוגניטיבי-התנהגותי על אירועי פרכוסים, כמו גם דיכאון, חרדה, תפקוד קוגניטיבי ואיכות חיים במבוגרים עם אפילפסיה עמידה לטיפול.

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי בארצות הברית למעלה מ-3 מיליון חולים עם אפליפסיה. למרות עשרות שנות מחקר, הטיפולים התרופתיים הזמינים מובילים לאיזון המחלה בפחות ממחצית מהמבוגרים עם אפילפסיה.

חולי אפילפסיה סובלים לעיתים קרובות מהפרעות פסיכיאטריות, כולל דיכאון וחרדה, כאשר פעמים רבות פרכוסים מופיעים בעקבות דחק. אירועי דחק אלו עשויים להיות גופניים, אך פעמים רבות מדובר בדחק נפשי.

החוקרים מציינים כי מחקרים קטנים רבים עם תקופת מעקב מוגבלת הציעו כי יוגה ואימוני מיינדפולנס, כמו גם טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, עשויים לסייע בבקרת פרכוסים ולכן יש רמזים כי אמצעים אלו יסייעו בטיפול בחולים אלו, אך אין הוכחות לכך.

הצוות ב-Cleveland Clinic בחר להשלים מחקר פרוספקטיבי, אקראי ומבוקר להערכת ההשפעות של יוגה, טיפול במוזיקה וטיפול קוגניטיבי-התנהגותי על בקרת פרכוסים ותחלואה על-רקע אפילפסיה, כולל דיכאון, חרדה, תפקוד קוגניטיבי ואיכות חיים. המחקר בן חמש השנים יכלול עד 1,000 חולים וזוכה למימון מתורמים.

החוקרים כותבים כי מחלות נוירולוגיות, בפרט אפילפסיה, פוגעים במספר רב של חולים בגיל צעיר. דרך הקצאת משאבים לצוותים ייעודיים ומחקרים איכותיים ניתן יהיה להביא לשינויים משמעותיים בחייהם של החולים הסובלים ממחלות אלו.

מתוך הודעת Cleveland Clinic

לידיעה במדסקייפ

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים