משרד הבריאות והקופות ייחלו בקמפיין לעידוד התחסנות בקרב גילאי 60+

כל המציל: על רקע העלייה בתחלואה, משרד הבריאות וקופות החולים יוצאים במבצע חיסונים לבני 60+, לצד עידוד זהירות במרחב הציבורי ומול אוכלוסיות בסיכון.
המבצע ייצא לדרך ביום ראשון, 27.3

לאור השתלטות וריאנט BA2 והעלייה המחודשת בתחלואת הקורונה בימים האחרונים, משרד הבריאות ומשלט הקורונה, מטה ההסברה הלאומי לקורונה, קופות החולים ופיקוד העורף יוצאים במבצע משולב, שמטרתו להגביר את רמת החיסוניות וההגנה מפני תחלואה קשה ותמותה בקבוצת גיל זו.

יצוין, כי בגל האומיקרון, 94% מהנפטרים היו מעל גיל 60 ועל כן הם מהווים את קבוצת הסיכון העיקרית מפני וריאנט זה.

אוכלוסיית הלא מחוסנים כלל מעל גיל 60 מהווה 5% בלבד בקבוצת גיל זו, אך 40% (!) מהנפטרים בגל האומיקרון.

נתונים ממחקרים בעולם ובארץ מראים יעילות גבוהה ומשמעותית של החיסונים במניעת מחלה קשה ותמותה, הן למנה שלישית והן למנה רביעית למי שעברו ארבעה חודשים מהחיסון השלישי.

במסגרת המבצע, תיעשה פנייה ישירה על ידי הקופות אל מבוטחים מעל גיל 60, שלא התחסנו כלל ( 120,000), או שלא השלימו כנדרש את מנת החיסון השלישית (92,000).
הפנייה הישירה תיעשה באמצעות הודעות סמס יזומות והנגשת החיסון עד בית המתחסן, למי שצריך.

לצד הפנייה הישירה מצד הקופות למי שלא התחסנו כלל או השלימו את מנת החיסון השלישית, ייצא מטה ההסברה הלאומי לקורונה בקמפיין ארצי רחב להגברת המודעות לחשיבות חיסוני מנה 4 לזכאים מגיל 60 ומעלה, (450,000) במטרה להשיב להם את ההגנה החיסונית מפני מחלה קשה ותמותה. את הקמפיין יובילו פרופ’ רן בליצר ופרופ’ יהונתן הלוי יחד עם רופאים מכלל הקופות.

לצד זאת, ייצא המטה בקמפיין לעידוד עטיית מסכות והתנהלות זהירה מול אוכלוסיות בסיכון.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים