משפחה

יעילות שילוב Trifarotene עם Doxycycline לטיפול באקנה חמורה (מתוך הכנס השנתי מטעם ה-American Academy of Dermatology)

מנתונים שהוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American Academy of Dermatology עולה כי טיפול משולב ב- Trifarotene עם Doxycycline למשך 12 שבועות הוביל לשיפור מהיר באקנה חמורה.

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי כ-12% מהמתבגרים ו-20% מהמבוגרים מפתחים אקנה חמורה, כאשר הן ההשפעה הגופנית והן ההשפעה הפסיכולוגית של אקנה עולה עם עליה בחומרת המחלה. ההנחיות הנוכחיות ממליצות על שילוב טיפול מקומי וטיפול אנטיביוטי פומי או Isotretinoin לאקנה חמורה.

החוקרים השלימו מחקר כפל-סמיות בן 12 שבועות במסגרתו חולקו באקראי חולים עם אקנה חמורה ביחס 2:1 לטיפול בקרם Trifarotene במינון 50 מיקרוגרם/גרם עם Doxycycline מצופה במינון 120 מ”ג, או קרם דמה.

לאחר 12 שבועות טיפול, ב-31.7% מהחולים בקבוצת הטיפול המשולב תועד מדד IGA (Investigator Global Assessment) של 0 או 1, עם שיפור של לפחות שתי דרגות, זאת בהשוואה ל-15.8% מהחולים בזרוע הפלסבו.

מספר הנגעים היה נמוך יותר משמעותית בזרוע ההתערבות, עם שינוי ממוצע של 69.1- נגעים עם הטיפול המשולב ב- Trifarotene עם Doxycycline.

עוד עולה מהנתונים כי הטיפול המשולב נסבל היטב, עם אירועים חריגים דומים לאלו שתוארו בזרוע הפלסבו של המחקר.

החוקרים מסכמים וכתבים כי בחולים עם אקנה חמורה, טיפול בן 12 שבועות במשלב Trifarotene עם Doxycycline הוביל לשיפור מהיר ובעל חשיבות קלינית באקנה.

מתוך הכנס השנתי מטעם ה-American Academy of Dermatology

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים