משפחה

מנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר משטר טיפול ארוך-טווח בזריקה כנגד HIV במתבגרים (מתוך הודעת ה-FDA)

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) שר משטר טיפול ארוך-טווח ראשון מסוגו כנגד HIV במתבגרים.

התכשיר Cabenuva, הכולל Cabotegravir ו-Rilpivirine, אושר לראשונה במבוגרים בשנה שעברה כמשטר חודשי ונותר הטיפול ארוך הטווח היחיד המאושר כנגד HIV. מנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר לאחרונה משטר דו-חודשי של הטיפול, כך שניתן לתת את הטיפול שש פעמים בשנה בלבד.

משמעות הרחבת ההתוויה הינה כי כעת הטיפול בזריקה יהיה זמין למתבגרים בגילאי 12 שנים ומעלה עם דיכוי נגיפי, במשקל של לפחות 35 קילוגרמים, תחת טיפול אנטי-רטרוויראלי יציב וללא היסטוריה של כישלון טיפול און עמידות לאחת התרופות.

האישור הנוכחי של מנהל המזון והתרופות האמריקאי במתבגרים מבוסס על מחקרים שנערכו בקרב מבוגרים ונתונים מניתוח ביניים לאחר 16 שבועות במחקר MOCHA הנערך בימים אלו ומחקר IMPAACT (International Maternal Pediatric Adolescent AIDS Clinical Trials).

מחברות התרופות נמסר כי פרופיל הבטיחות של Cabenuva במתבגרים עם תוספת Cabotegravir פומי ולאחר מכן מתן Cabotegravir בזריקה או Rilpivirine פומי ולאחר מכן Rilpivirine בזריקה תאם לפרופיל הבטיחות של Cabotegravir עם Rilpivirine במבוגרים.

מתבגרים החיים עם HIV והמטפלים בהם מתמודדים עם אתגרים רבים הנוגעים לטיפול פומי יומי כנגד HIV, כולל דחק וקשיים הכרוכים בנטילת תרופות כל יום. המשמעות של האישור הנוכחי של Cabenuva הינה כי כעת ישנו טיפול ראשון מסוגו כנגד HIV הניתן שיש פעמים בשנה בלבד, כך שאין צורך במתן טיפול פומי יומי.

מתוך הודעת ה-FDA

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים