משפחה

טיפול ב-Mirabegron עשוי לשפר הפרעות זקפה בגברים עם ותסמינים בדרכי שתן תחתונות והגדלה שפירה של הערמונית (Int J Urol)

מנתונים שפורסמו בכתב העת International Journal of Urology מדווחים חוקרים ממצרים על תוצאות מחקר חדש מהן עולה כי טיפול ב- Mirabegron(בטמיגה) משפר את מאפייני מתן שתן וההפרעה בתפקוד מיני בחולים עם תסמינים בדרכי שתן תחתונות/חסימה שפירה של הערמונית.

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את היעילות של Mirabegron בטיפול בהפרעות זקפה עם תסמינים בדרכי שתן תחתונות בגברים עם חסימה שפירה של הערמונית.

המחקר האקראי כלל 55 גברים פעילים מינית עם תסמינים בדרכי שתן תחתונות/חסימה שפירה של הערמונית עם הפרעות בתפקודי זקפה. המשתתפים חולקו באקראי לקבלת Mirabegron במינון 50 מ”ג עם Doxazosin במינון 2 מ”ג כל יום (זרוע Mirabegron) או טיפול ב-Tolterodine במינון 4 מ”ג עם Doxazosin במינון 2 מ”ג (זרוע Tolterodine) למשך 12 שבועות.

החוקרים התבססו על שאלוני IIEF (Index of Erectile Function), Erection Hardness Score, IIPS (International Prostate Symptom Score), איכות חיים, זרימת שתן ושארית לאחר התרוקנות. התוצאים התרפואיטיים נבחנו לאחר 4 ו-12 שבועות, בהשוואה למצב בתחילת המחקר.

מהנתונים עולה כי רק בזרוע הטיפול ב- Mirabegron תועד שיפור משמעותי בתפקוד מיני לאחר 4 ו-12 שבועות. כאשר החוקרים בחנו שינוי של לפחות 5 נקודות מתחילת המחקר הם זיהו הבדלים משמעותיים במדדי IIEF לטובת Mirabegron; לאחר 12 שבועות, מדד IIEF-15 ירד ב-0%, נותר ללא שינוי ב-8.3% והשתפר ב-91.7% מהמטופלים ב- Mirabegron, בהשוואה ל-8.7%, 65.2% ו-26.1%, בהתאמה, מהמטופלים בזרוע Tolterodine (P<0.001).

באשר למאפייני מתן שתן, בשתי הקבוצות תועד שיפור משמעותי במדד IPSS, איכות חיים ושארית לאחר התרוקנות לאחר 4 ו-12 שבועות, ללא הבדלים משמעותיים בין שתי זרועות המחקר.

ממצאי המחקר מעידים כי Mirabegron מביא לשיפור מדדי IPSS, איכות החיים ושארית לאחר התרוקנות, לצד שיפור בהפרעות בתפקוד מיני בגברים עם תסמינים בדרכי שתן תחתונות/חסימה שפירה של הערמונית.

Int J Urol. 2022 May;29(5):390-396

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים