משפחה

טיפול ב-Ecopipam מפחית משמעותית טיקים מוטוריים וקוליים בחולים עם תסמונת טורט (מתוך כנס ה- International Congress of Parkinson’s Disease and Movement Disorder Society)

מנתונים חדשים שהוצגו במהלך כנס מטעם ה-International Congress of Parkinson’s Disease and Movement Disorder Society עולה כי Ecopipam, תכשיר ניסיוני חדש להפרעות במערכת העצבים המרכזית, מפחית משמעותית תסמיני תסמונת טורט בילדים.

מדגם המחקר כלל 121 צעירים עם תסמונת טורט והחוקרים בחנו את פרופיל הבטיחות של Ecopipam, תכשיר ראשון מסוגו המשמש כאגוניסט לקולטן ל-Dopamine-1 Receptor, למשך עד 12 חודשים. כל המשתתפים במחקר השלימו בעבר מחקר בשלב 2b שכלל למעלה מ-150 ילדים ומתבגרים שמצא כי Ecopipam הפחית משמעותית את מספר הטיקים המוטוריים והקוליים בהשוואה לפלסבו והטיפול נסבל היטב עם מעט אירועים חריגים.

במחקר לא זוהו סוגיות בטיחות חדשות מבחינת אירועים חריגים, ממצאים חריגים בבדיקה גופנית, סימנים חיוניים, תוצאות בדיקות מעבדה.

מהנתונים עולה עוד כי לטיפול השפעה ממושכת לאורך תקופת המחקר על-פי הערכות טיקים מוטוריים וקוליים בקרב המטופלים לאחר שלושה חודשים.

המומחים כותבים כי העובדה כי מרבית החולים שהשלימו את המחקר בשלב 2b ביקשו להשתתף בשלב הארכה בתווית-פתוחה מעידה על הצורך הרפואי לטיפול בחולים עם תסמונת טורט.

הממצאים משלב ההארכה בתווית פתוחה תומכים ביעילות ובטיחות הטיפול ב- Ecopipamבילדים ומתבגרים עם תסמונת טורט. הנתונים לאחר 12 חודשים תומכים בהמשך פיתוח Ecopipam כטיפול ראשון מסוגו לילדים ומתבגרים עם תסמונת טורט.

מתוך כנס ה- International Congress of Parkinson’s Disease and Movement Disorder Society

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

הנך גולש/ת באתר כאורח/ת.

במידה והנך מנוי את/ה מוזמן/ת לבצע כניסה מזוהה וליהנות מגישה לכל התכנים המיועדים למנויים
להמשך גלישה כאורח סגור חלון זה