חקר הכבד

הנחיות מעודכנות לטיפול בזיהום בנגיף HCV (מתוך Hepatology)

איגוד ה-AASLD (American Association for the Study of Liver Diseases), ביחד עם איגודים אחרים, פרסם עדכון של ההנחיות לטיפול בזיהום בנגיף HCV (Hepatitis C Virus), כולל שימוש בתרופות בעלות פעילות ישירה כנגד הנגיף. ההנחיות החדשות פורסמו במהלך חודש יוני בכתב העת Hepatology.

הפאנל כלל 26 מומחים במחלות כבד ומחלות זיהומיות, כמו גם נציגי המטופלים, במטרה להתייחס לסוגיית הבדיקות והטיפול ב-HCV, הטיפול הראשוני בזיהום בחולים שלא קיבלו טיפול בעבר, טיפול חוזר באלו עם מחלה עמידה לטיפול קודם ונתונים אודות אוכלוסיות חולים ייחודיות.

להלן עיקרי העדכונים:

·         בכל החולים עם זיהום כרוני בנגיף HCV מומלץ להתחיל טיפול תרופתי, למעט אלו עם תוחלת חיים צפויה קצרה כתוצאה ממחלות רקע.

·         על-בסיס המשאבים הזמינים, יש לתת עדיפות גבוהה לטיפול מיידי בחולים בסיכון גבוה לסיבוכים על-רקע מחלת הכבד.

·         בחולים עם זיהום בנגיף HCV מגנוטיפ 1a או 1b, ללא טיפול קודם, מומלץ טיפול יומי ב-Sofosbuvir (400 מ”ג) עם Simeprevir (150 מ”ג) למשך 12 שבועות (ללא שחמת כבד) או 24 שבועות (שחמת כבד עם פולימורפיזם Q80K), עם או ללא Ribavirin מותאם למשקל הגוף.

·         בחולים עם זיהום בנגיף HCV מגנוטיפ 3, ללא טיפול קודם, מומלץ טיפול יומי ב-Sofosbuvir (400 מ”ג) וטיפול ב-Ribavirin לפי משקל הגוף עם Peginterferon שבועי למשך 12 שבועות, או לחילופין, טיפול יומי ב-Sofosbuvir ו-Ribavirin לפי משקל הגוף למשך 24 שבועות, במידה ומתאימים לטיפול באינטרפרון.

·         הטיפול בחולים עם זיהום בנגיף HCV מגנוטיפ 5 או 6, שלא קיבלו טיפול קודם, כולל שילוב במינון קבוע של Lefipasvir (90 מ”ג)/Sofosbuvir(400 מ”ג) למשך 12 שבועות, או לחילופין, טיפול יומי ב-Sofosbuvir ו-Ribavirin מותאם למשקל עם טיפול שבועי ב-Peginterferon למשך 12 שבועות. השילוב של Peginterferon עם Ribavirin, עם או ללא Simeprevir למשך 24-48 שבועות אינו מומלץ.

·         בחולים עם זיהום בנגיף HCV מגנוטיפ 1a או 1b, ללא שחמת כבד אך עם כשלון טיפול קודם ב-Peginterferon ו-Ribavirin, מומלץ טיפול יומי ב-Sofosbuvir (400 מ”ג) עם Simeprevir (150 מ”ג) למשך 12 שבועות.

Hepatology. Published online June 25, 2015

לידיעה במדסקייפ

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים