אונקולוגיה

תוספת Brentuximab Vedotin לכימותרפיה משפרת הישרדות חולים עם מחלת הודג’קין (מתוך Healio)

הוספת Brentuximab Vedotin לטיפול כימותרפי קו-ראשון הפחית את הסיכון לתמותה בהיקף של 41% בקרב חולים עם אבחנה חדשה של מחלת הודג’קין קלאסית בשלב מתקדם, כך עולה מנתונים חדשים.

המומחים מסבירים כי Brentuximab Vedotin הינו תצמיד תרופה-נוגדן המכוון כנגד CD30. מחקר ECHELON-1 בחן את הבטיחות והיעילות של הטיפול ב- Brentuximab Vedotin בשילוב עם Doxorubicin, Vinblastine ו-Dacarbazine לעומת Doxorubicin, Bleomycin, Vinblastine ו-Dacarabazine במבוגרים עם מחלת הודג’קין קלאסית בשלב III או IV.

במסגרת המחקר חולקו באקראי 1,334 חולים למשלב Brentuximab Vedotin עם כימותרפיה או לכימותרפיה בלבד, אשר ניתנו בשישה מחזורים.

התוצא העיקרי של המחקר היה שיעורי הישרדות ללא-התקדמות וההישרדות הכוללת שימשה כתוצא המשני העיקרי. חציון משך המעקב אחר החולים עמד על כשש שנים.

תוצאות ההישרדות ללא-התקדמות שפורסמו בעבר שימשו כבסיס לאישור התרופה, כאשר Brentuximab Vedotin מאושר בארצות הברית לטיפול בסוגים מסוימים של מחלת הודג’קין עמידה או חוזרת, כולל מחלת הודג’קין קלאסית בשלב III/IV בחולים שלא קיבלו טיפול קודם ובחולים עם לימפומה של תאי T היקפיים.

ניתוח ההישרדות הכוללת הדגים שיפור הישרדותי מובהק סטטיסטית בחולים שטופלו במשלב Brentuximab Vedotin עם כימותרפיה (יחס סיכון של 0.59, רווח בר-סמך 95% של 0.39-0.87).

תווית הטיפול התרופתי כוללת אזהרת קופסא בנוגע לסיכון ל-PML (Progressive Multifocal Leukoencephalopathy) ותמותה משנית לזיהום בנגיף JC בחולים המטופלים ב- Brentuximab Vedotin.

מתוך הודעה לעיתונות

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים