עיניים

תוצאות מאכזבות ל-KSI-301 לטיפול בניוון מקולארי גילי רטוב (Kodiak Sciences)

במחקר קליני בשלב 2b/3, טיפול ב-KSI-301 לא ענה על התוצא העיקרי של העדר נחיתות בשיפור חדות הראיה לעומת Aflibercept בחולים עם ניוון מקולארי גילי רטוב.

המחקר האקראי-מבוקר כלל 559 משתתפים שלא קיבלו טיפול קודם וחולקו לקבלת טיפול ב-KSI-301 במינון 5 מ”ג או ב-Aflibercept במינון 2 מ”ג. כל המשתתפים קיבלו מנת העמסה בשבוע 0, 4 ו-8; חולים בזרוע הטיפול ב-Aflibercept קיבלו טיפול במרווחים קבועים של חודשיים, בעוד שבאלו בזרוע הטיפול ב-KSI-301 ניתן טיפול כל 3, 4, או 5 חודשים, בהתאם לפעילות המחלה.

תוצא הסיום העיקרי היה השינוי הממוצע בחדות הראיה המתוקנת הטובה ביותר לאחר שנה אחת. בזרוע הטיפול ב-KSI-301 תחת טיפול במרווחים גדולים לא תועדה העדר-נחיתות בהשוואה לטיפול ב-Aflibercept כל שמונה שבועות. לא תועדו סוגיות בטיחות חדשות באשר לטיפול ב-KSI-301.

החוקרים כותבים כי מתן KSI-301 בתדירות גבוהה יותר מאחת לשלושה חודשים לאחר מנת העמסה לכלל החולים לא הייתה מספקת. אעפ”י כן, הם מאמינים כי הממצאים מצביעים על השפעה נוגדת VEGF ברורה, השפעה ממושכת ופרופיל בטיחות חיובי.

הטיפול ב-KSI-301 נבחן כאפשרות טיפול במקרים של ניוון מקולארי גילי רטוב, בצקת מקולארית על-רקע סוכרת, חסימת וריד רשתית ורטינופתיה סוכרתית לא-פרוליפרטיבית.

מתוך הודעת Kodiak Sciences

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

הנך גולש/ת באתר כאורח/ת.

במידה והנך מנוי את/ה מוזמן/ת לבצע כניסה מזוהה וליהנות מגישה לכל התכנים המיועדים למנויים
להמשך גלישה כאורח סגור חלון זה