אורתופדיה-פיזיותרפיה

איך לעבור את חג הפורים בבטחה? ד”ר קסיס שוקרי מנהל המרפאה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי זיו: תחפושות ומשחקים לא בטיחותיים הינם סכנה לילדים בפורים.

מידי שנה מגיעים למרכז הרפואי זיו בתקופת חג הפורים ילדים הסובלים מפציעות, צריבות וכוויות בדרגות שונות, כתוצאה משימוש ומגע עם חומרים מסוכנים המציפים את השוק, מהם מיוצרות תחפושות לא בטיחותיות ודליקות ומשחקים שחלקם מסוכנים כמו תרסיסים, פיקות ונפצים.  

לקראת החג, מזהירים במרכז הרפואי זיו, כי תחפושות ומשחקים שאינם עומדים בתקן מכון התקנים, עלולים לגרום לנזקים חמורים. הפגיעות השכיחות הן כוויות ידיים בדרגות שונות, הנגרמות כתוצאה מפגיעת נפצים שלעיתים נדרש רק חיכוך מזערי בכדי להדליק את הנפצים ולגרום לנזק. בנוסף לנפצים יש להיזהר מתחפושות העשויות מחומרים דליקים כגון: צמר גפן או קרטון וכן מקצף הגורם לאלרגיה וצריבות מסוכנות כאשר הקצף בא במגע עם העיניים.

ד”ר קסיס שוקרי, מנהל המרפאה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי זיו ממליץ על מספר כללים שיסייעו לעבור את חג פורים בבטחה:
• להימנע משימוש בפיקות, קפצונים, נפצים וחומרים דליקים אחרים. הגצים או אבק השריפה עלולים לגרום להתלקחות התחפושת ולכוויות קשות.
• אין לשמור פיקות וקפצונים בכיס מחשש להתפוצצות.
• אין לירות קפצונים, פיקות וכדומה בקרבת האוזניים והעיניים. הרעש עלול לקרוע את עור התוף ולגרום לנזק בלתי הפיך לשמיעה והגצים הנפלטים עלולים לפגוע בראייה באורח קשה.
• ברכישת תחפושות יש לוודא שהן בעלות אישור תקן, עברו את בדיקות מכון התקנים ועשויות מחומרים חסיני אש: ללא צמר גפן, נוצות, נייר, ללא שרוכים וחוטים העלולים להיכרך סביב הצוואר.
• לחובשים פאות- מומלץ שיהיו קצרות. יש להתרחק מגורם אש בעת חבישתן.
• השימוש במסכות אינו מומלץ לילדים עד גיל שמונה ובכל מקרה יש להשתמש במסכות בעלות פתחי אוורור למניעת חנק. מסכות העשויות מחומרים אטומים כגון שקיות פלסטיק עלולות לגרום לחנק ולעילפון. מומלץ להימנע משימוש במסכות בעת משחק במתקני שעשועים או הליכה בכביש המונעות ראייה מרחבית. בנוסף רצוי לוודא, כי הילד מסוגל לראות דרך פתחי העיניים. הסתרת שדה הראייה עלולה להיות קטלנית ולהסתיים בתאונה קשה.
• כדאי להשתמש באיפור פנים שאינו מכיל חומרים רעילים, צבעי איפור שאינם סותמים נקבוביות ומאפשרים לעור לנשום. כמובן לבדוק, כי חומרי האיפור מאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות.
• בקבוקי ספריי וקצף מכילים חומרים כימיים העלולים לחדור לעיניים ולגרום לפגיעה, מומלץ להימנע משימוש בהם ובכל מקרה לא לרסס לכיוונם של בני אדם או בעלי חיים.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים