אנדוקרינולוגיה ילדים

עטיית מסכה עשויה לעורר מצוקה נפשית בחולים עם אוטיזם (מתוך אתר MedRxiv)

מתוצאות מחקר חדש שפורסמו באתר MedRxiv וטרם עברו סיקור עמיתים עולה כי עטיית מסכה עשויה לעורר מצוקה נפשית בקרב ילדים עם הפרעות מהספקטרום של אוטיזם והעדויות מדגישות את ההשפעה האפשרית של COVID-19 על ההיבטים הפסיכולוגיים באוכלוסייה זו.

החוקרים התבססו על נתונים ממאגר CRISIS-AFAR (CoRonavIruS Health Impact Survey Adapted for Autism and Related Neurodevelopmental conditions) להערכת שינה, פעילות גופנית ובעיות התנהגות חוזרנית ב-102 משתתפים עם אבחנה קלינית של הפרעות מהספקטרום של אוטיזם (75 בנים, גיל ממוצע של 11.6 שנים).

סדרת שאלות אחת שימשה לאסוף מידע אודות ההתנהגות בשלושת החודשים שקדמו למגפה וסדרת השאלות השנייה התמקדה בהתנהגות במהלך השבועיים האחרונים של תקופת המחקר, במהלך המגפה.

מהנתונים עולה כי לא תוארו שינויים בהתנהגות השינה של המשתתפים, אך הם ישנו משמעותית פחות זמן מחוץ לביתם במהלך תקופת המגפה, בהשוואה לתקופה שקדמה למגפה.

החוקרים מדווחים כי עטיית מסכות הייתה מאתגרת במיוחד עבור ילדים עם הפרעות מהספקטרום של אוטיזם והובילה לקשיים בהבנת הרגשיות של אחרים בזמן עטיית מסכות. ניתוח סטטיסטי הצביע על קשר בין עטיית מסכה ובין תחושת אי-נוחות וקשיי הבנת רגשות של אחרים בזמן עטיית מסכות בקרב אלו עם התנהגות חוזרנית ושטחי עניין מצומצמים בדרגה נמוכה יותר טרם המגפה (p=0.0004 ו-p=0.0002, בהתאמה).

ממצאי המחקר שופכים עור על ההשפעה של מדיניות בריאות הציבור על כישורי תקשורת חברתית של ילדים עם הפרעת מהספקטרום של אוטיזם והיכולת שלהם להסתגל לסביבה חדשה. הנתונים מעידים כי עטיית מסכות עשויה להשפיע לרעה על כישורי תקשורת חברתית של ילדים עם הפרעת מהספקטרום של אוטיזם, בפרט אלו עם התנהגות חוזרנית ושטחי עניין מצומצמים.

מתוך אתר MedRxiv

לידיעה במדסקייפ

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים