אנדוקרינולוגיה ילדים

צריכה לא-מספקת של יוד מלווה בהפרעות גדילה והתפתחות העובר, יש צורך בתוספי יוד בנוסף להעשרת מלח שולחני(European Journal of Clinical Nutrition)


במאמר שפורסם בכתב העת European Journal of Clinical Nutrition מדווחים חוקרים על תוצאות מטה-אנליזה חדשה, מהן עולה כי למרות ההתקדמות במדיניות העשרת יוד וניטור תקופתי של צריכת היוד בתזונה באוכלוסיות ברחבי העולם, במרבית הנשים ההרות באזורים שונים על פני כדור הארץ צריכת היוד אינה מספקת.

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי חסר יוד בנשים הרות מלווה בהפרעה בגדילה והתפתחות העובר. מטרת המחקר הנוכחי הייתה לבחון את שיעורי הימצאות צריכה לא-מספקת של יוד בנשים הרות באזורים שונים ברחבי העולם.

החוקרים השלימו מטה-אנליזה בהתאם להנחיות PRISMA ותוך חיפוש בחמישה מאגרים ממוחשבים ו-Google Scholar.

החיפוש הוביל לזיהוי 4,639 מאמרים, מהם 61 מאמרים מתאימים לסקירה. בסיכומו של דבר, מחקרים אלו כללו 163,021 מתבגרות ומבוגרות הרות ושיעורי ההימצאות הכוללים של צריכה לא-מספקת של יוד עמדו על 53% (רווח בר-סמך 95% של 47-60%). בקרב נשים הרות שהתגוררו במדינות עם חסר יוד תועדו שיעורי הימצאות גבוהים יותר (86%, רווח בר-סמך 95% של 78-93%) של צריכת יוד לא0מספקת בתזונה, בהשוואה לנשים שהתגוררו במדינות עם זמינות יוד מספקת (51%, רווח בר-סמך 95% של 45-57%).

החוקרים מסכמים וכותבים כי ככל הנראה לא ניתן להסתפק בצריכת מלח יודי ודרושים צעדים נוספים, כולל תוספי יוד, במטרה לשפר את צריכת היוד בתזונה בקרב נשים הרות ולהפחית את הסיכון להפרעות משנית לחסר יוד בעובר.

European Journal of Clinical Nutrition (2022) 76:703 715

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים