אנדוקרינולוגיה ילדים

ד”ר זאב פלדמן יו”ר ארגון רופאי המדינה: גל האלימות מחייב פעילות אגרסיבית של הרשויות נגד הפורעים

אנחנו בגל אלימות קשה ומתמשך כנגד רופאים וצוותים רפואיים.זה מחייב פעילות אגרסיבית של רשויות החוק נגד הפורעים האלימים על מנת להגן עלינו, לעצור את הגל ולמגר את האלימות ממערכת הבריאות

ד”ר זאב פלדמן, יו”ר ארגון רופאי המדינה, סגן יו”ר הר”י ומנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בשיבא:
“אירוע האלימות הקשה ביחידה לטיפול נמרץ בהדסה הר הצופים שבו נותרו חברינו חשופים מול פורעים מחייב עצירה והערכות מחדש. העדויות הקשות על שהתרחש ותחושת הפחד שחוו אנשי הצוות מזעזעים ומחייבים פעולה. הזלזול של גורמי האבטחה המקומיים בבקשת הצוות להערכות לקראת ההידרדרות הצפויה של המטופל מחייב חקירה והסקת מסקנות.
אבל זהו איננו אירוע בודד אלא חלק מגל אלימות קשה ומתמשך כנגד רופאים וצוותים רפואיים שחווים אותו כבר חודשים רבים החל מהסתה קשה ברשתות החברתיות , דרך אלימות מילולית בבתי החולים ועד האירועים הקשים והמזעזעים כמו שקרו השנה בהדסה, רמב”ם , סורוקה, בבתי החולים הפסיכיאטריים, נגד צוותי בריאות הציבור ועד לאלימות הבלתי פוסקת כנגד ראש שרותי בריאות הציבור ד”ר שרון אלרועי פרייס.  

האלימות הזו חייבת להיפסק! אסור שרופאים ורופאות ירגישו מאוימים ויפחדו במקום העבודה שלהם, אסור לתת לפורעים האלימים לשתק מחלקות ומערכים שלמים תוך פגיעה קשה בעבודת הצוות הרפואי ובמטופלים אסור שהאלימות הזו תימשך. 

אנו דורשים הקמת נקודות משטרה בכל בתי החולים, עיבוי מערך האבטחה והכרה במאבטחים בבתי החולים כמקצוע מועדף, הקניית סמכויות רחבות יותר למאבטחים בבתי החולים, פריסה ושימוש באמצעים טכנולוגים שיאפשרו פיקוח וקיצור זמן התגובה לאירועי אלימות מתפתחים, שינוי חקיקה שיאפשר החמרת ענישה לאלה הפוגעים באנשי רפואה, החלת קנסות מנהליים משמעותיים על אלה הפועלים באלימות במרפאות ובבתי החולים.

השביתה מחר הינה צעד שנועד לזעזע את הציבור ולהעיר את האחראים על ביטחוננו למלא את תפקידם. אם זה לא יקרה, ננקוט בשבועות הקרובים בצעדים נוספים חייבים לשים קץ לאלימות!

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים