אנדוקרינולוגיה ילדים

הסקירה החודשית; מחסור תזונתי עקב שמירה על דיאטה (חלק ד’)

בפעם האחרונה, במסגרת הסקירה החודשית דיברנו על הסכנות הכרוכות בדיאטות שונות. דיברנו על מצבי החסר העלולים לנבוע מדיאטת חסר גלוטן בחולי צליאק. הפעם נתחיל בבני אדם שנצמדים לדיאטה זו על אף שאינם חולי צליאק.

הסיבות שבגינן הורים מחליטים למנוע גלוטן מדיאטת ילדיהם הן רבות ומגוונות, ולעיתים קרובות לא מוצדקות. הן כוללות את האמונה ש-“ללא גלוטן” היא דיאטה בריאה יותר, או אופנתית יותר. קיימים אצלם חששות מקמח חיטה שעבר הינדוס גנטי, משינויים בהתנהגות הילדים, או מתלונות לא ספציפיות דוגמת כאבי בטן, עייפות וכאבי ראש. דווקא הדגנים האסורים בדיאטה חסרת גלוטן, חיטה, שעורה ושיפון, מכילים ויטמינים, מינרלים  וסיבים.

תוצרי חיטה רבים מכילים תוספת וויטמינים ומינראליים לפי דרישות הממשלה, דבר שאינו חל על מזון ללא גלוטן. מחקרים רבים מצאו שיש בדיאטה חסרת גלוטן כמויות נמוכות של סיבים ושל חלבון. הדגנים הם מקור עשיר של סיבים. תחליפים של קמח ללא גלוטן ללחם, פסטה ומאפים בדרך כלל עברו תהליך זיקוק מקיף וכתוצאה מכך  מכילים כמויות נמוכות של סיבים. יצרני מזון חסר גלוטן נוטים בזמן האחרון להוסיף סיבים למוצרים. השימוש בקמחים מזוקקים – refined flour – כרוך בחסר וויטמינים אלא אם יש חובה

ממשלתית להעשיר את הקמח.

במדינות מערביות רבות, כולל ארצות הברית, יש דרישה  מטעם הממשלה להעשיר קמחים בוויטמינים. בארצות הברית תוספות אלה מכילות thiamine, niacin, riboflavin, folate וברזל. רק 5% מכיכרות הלחם חסרות הגלוטן ממקור שאינו חיטה, מכילים את הכמות הנדרשת של סידן,  ברזל, ניאצין  ותיאמין.

באופן מיוחד מדאיג חסר התיאמין, כי מחקר אחד הראה שעם תחילת דיאטה ללא גלוטן, רמות התיאמין בדם התחילו לרדת. גם כמות הפולט אינה מספיקה בדיאטה חסרות גלוטן בלא תוספת, ו-20% חולי צליאק  ילקו גם בחסר פולט, אם אינם מקפידים לאכול מזונות מועשרים.

בזאת  אנחנו מסיימים סקירה זו של הסכנות הכרוכות בדיאטות שונות, בהן לא ניתנות תוספות מסוימות.

אנחנו מקווים להביא את הפרק החמישי והאחרון בסקירה זו בחודש יוני הקרוב.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים