ילדים

ההסתדרות הרפואית בישראל תקיים עצרת מחאה בת שעה ביום ראשון הקרוב (23/6/24)

עצרת המחאה, על רקע מקרי האלימות של כוחות האכיפה נגד רופאות ורופאים בהפגנות בשבועות האחרונים תתקיים ביום ראשון הקרוב בכל בתי החולים והמרפאות בקהילה, למשך שעה אחת במהלך יום העבודה. ההסתדרות הרפואית קוראת לממשלה, למשרד הבריאות ולמשטרה לשפר את ההגנה על הרופאות והרופאים.

פרופ׳ ציון חגי, יו״ר ההסתדרות הרפואית בישראל אמר בהודעה שפרסמה ההסתדרות הרפואית כי  “אנו עדים בתקופה האחרונה לאלימות משטרתית נגד רופאות ורופאים בתפקיד, המושיטים עזרה רפואית לפצועים. לאחרונה נתקלנו לצערי בשני מקרים, בהם פעלה המשטרה בניגוד גמור לנהלים, שכן שני הרופאים שנפגעו מאלימות משטרתית היו לבושים בווסט אדום המזהה אותם כרופאים בתפקיד.

לפני כשבועיים, לאחר המקרה הראשון של אלימות כלפי רופא שהעניק טיפול לפצועים במהלך הפגנה, התכנסה הנהגת ההסתדרות הרפואית בישראל ושקלה האם לנקוט בצעדים ארגוניים אך החליטה לאחר בחינה בכובד ראש, כי לאור עמדת משטרת ישראל כי מח”ש פועל לחקירת האירוע ונוכח הצהרתם של שר הבריאות ונשיא המדינה, אשר גינו כל אירוע אלימות כלפי רופאים המעניקים טיפול רפואי, להמתין לתוצאות החקירה, תוך תקווה שמקרה כגון זה לא יחזור על עצמו, ומתוך הבנה כי כוחות המשטרה הם למעשה בני ברית של הרופאות והרופאים, עם מטרה עליונה ומשותפת – לשמור על חיי אדם.

לצערנו, לא חלף שבוע ואנחנו עדים לפגיעה חמורה ברופאה שהיוותה חלק מקבוצת הסיוע הרפואי בהפגנות ועל כן הנהגת ההסתדרות הרפואית בישראל התכנסה לבחון את צעדיה הארגוניים והחליטה: ביום ראשון, 23.6.2024, תתקיימנה עצרות מחאה של הוועדים המקומיים בכל בתי החולים והמרפאות בקהילה למשך שעה אחת במהלך יום העבודה, כאשר כל יו”ר וועד יקבע את שעת קיום העצרת, וזאת במטרה לצמצם למינימום את הפגיעה במטופלים. ההסתדרות הרפואית בישראל קוראת בזאת לממשלת ישראל, משרד הבריאות ומשטרת ישראל להטות אוזן לקריאתנו הדחופה ולשפר לאלתר את ההגנה על הרופאות והרופאים”.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

    הנך גולש/ת באתר כאורח/ת.

    במידה והנך מנוי את/ה מוזמן/ת לבצע כניסה מזוהה וליהנות מגישה לכל התכנים המיועדים למנויים
    להמשך גלישה כאורח סגור חלון זה