אורולוגיה

טיפול בטסטוסטרון בגברים היפוגונאדליים עם היסטוריה של מחלה קרדיווסקולרית משפר את כל גורמי הסיכון הקרדיו מטבוליים ועשוי להוות תוספת למניעה שניונית בגברים אלה (Vascular Health and Risk Management)

מחקר חדש מה-Vascular Health and Risk Management מדגים כי בגברים עם היפוגונאדיזם, טיפולי חליפי בטסטוסטרון נראה כאפקטיבי בהשגת שיפורים ממושכים בכל גורמי הסיכון הקרדיו מטבוליים, וכן עשוי להיות אפקטיבי כטיפול נוסף לצורך מניעה משנית של אירועים קרדיווסקולרים בגברים היפוגונאדאליים עם היסטוריה של מחלה קרדיווסקולרית.

ברקע מציינים המחברים כי טיפול ארוך טווח של תחליפי טסטוסטרון (TTh) בגברים עם היפוגונאדיזם נמצא כמשפר את כל הרכיבים של סינדרום מטבולי. במחקר הנוכחי, החוקרים ביקשו לבחון את האפקט ארוך הטווח של נבידו עד למשך 8 שנים בגברים היפוגונדאליים עם היסטוריה של מחלה קרדיווסקולרית (CVD) .

המעקב באמצעות רשם (רג’יסטרי) בוצע בשתי מחלקות אורולוגיות שבהם זוהו 77 גברים היפוגונדאליים שקיבלו נבידו ואשר היו גם עם היסטוריה של CVD .

האפקט של נבידו על הפרמטרים האנתרופומטריים והמטבוליים נחקרו למשך תקופה מקסימלית של 8 שנים. כל הופעה של אירוע קרדיווסקולרי חריג מג’ורי דווחה לחוקרים.

כל הגברים קיבלו זריקות ארוכות טווח של טסטוסטרון undecanoate (נבידו) באינטרוואלים של 3 חודשים.

החוקרים מדווחים כי ב- 77 גברים היפוגונאדאליים עם היסטוריה של CVD אשר קיבלו נבידו נצפתה ירידת משקל מובהקת והפחתת היקף מתניים ו-BMI .

המשקל הממוצע פחת מ-114 + 13 ק”ג ל-91 + 9 ק”ג , ירידה של 24  + 1 ק”ג מתחילת המחקר, שינוי של 20.2% + 0.5%.

היקף המתניים ירד מ-112 + 8 ס”מ ל-99 + 6 ס”מ , שינוי מתחילת המחקר של 13 + 0.3 ס”מ.

ה-BMI פחת מרמה ממוצעת של 37.4 + 4 ל-29.3 + 3, כשהשינוי מתחילת המחקר של 8 + 0.2 ק”גי/מ”ר.

פרמטרים קרדיומטבוליים כמו תבניות ליפידים, איזון גליקמי, לחץ דם, קצב לב ולחץ דופק השתפרו באופן מובהק ועקבי.

החוקרים מוסיפים כי אף מטופל לא סבל מאירועים קרדיווסקולרים חריגים במהלך תקופת המעקב המלאה.

מסקנת החוקרים היא שבגברים עם היפוגונאדיזם,  TTh נראה כאפקטיבי בהשגת שיפור ממושך בכל גורמי הסיכון הקרדיומטבוליים. הם סבורים לכן ש- TTh עשוי להוות אמצעי נוסף של מניעה שניונית של אירועים קרדיווסקולריים בגברים היפוגונאדאליים עם היסטוריה של CVD .

Vascular Health and Risk Management

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים