אורולוגיה

חולים רבים מקפידים על טיפול ב-Mirabegron לאורך זמן ארוך יותר מטיפול בתרופות אנטי-מוסקריניות (Neurourol Urodyn)

מנתונים שפורסמו בכתב העת Neurology and Urodynamics עולה כי חולים בדרום קוריאה מקפידים לאורך זמן ארוך יותר על טיפול ב- Mirabegron(בטמינגה) לעומת תרופות אנטי-מוסקריניות.

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לתאר את ההקפדה לאורך זמן על טיפול במבוגרים מדרום קוריאה שנטלו Mirabegron או תרופות אנטי-מוסקריניות.

המחקר כלל ניתוח רטרוספקטיבי של נתונים ממאגר Health Insurance Review and Assessment, כאשר החוקרים התמקדו במבוגרים בגילאי 18 שנים ומעלה עם מרשם חדש לטיפול תרופתי לפעילות-יתר של שלפוחית השתן (Mirabegron או תכשיר אנטי-מוסקריני) במהלך תקופה בת שמונה חודשים בין יולי 2015 ועד סוף פברואר בשנת 2016.

הערכת הקפדה על טיפול לאורך זמן נקבעה על-פי נטילת הטיפול לאורך 12 חודשים. החוקרים ניתחו את כלל נתונים וסיווגו את המטופלים לפי קבוצות גיל (עד 65 שנים או מעל 65 שנים), מין, או טיפול תרופתי קודם לפעילות-יתר של שלפוחית השתן. שיעורי הקפדה על הטיפול לאורך זמן חושבו לאחר חודש, שלושה חודשים, שישה חודשים, תשעה חודשים ושנה אחת.

החוקרים אספו נתונים אודות 52,722 מקרים, כולל 11,424 מטופלים ב- Mirabegron ו-41,298 מטופלים בתכשירים אנטי-מוסקרינים. גיל המשתתפים הממוצע עמד על 60.9 שנים ומרביתן היו נשים (58.5%).

חציון משך ההקפדה על הטיפול התרופתי היה ארוך יותר עם Mirabegron (51 ימים) לעומת טיפול אנטי-מוסקריני (25 ימים). שיעורי הקפדה על הטיפול לאורך זמן עם Mirabegron היו גבהים יותר לאורך המחקר, בהשוואה לכלל התרופות האנטי-מוסקריניות (13.5% לעומת 4.9% לאחר 12 חודשים, בהתאמה).

מניתוח הנתונים עלה כי בגברים, בחולים מבוגרים ובחולים שנחשפו לטיפול תרופתי קודם תועדה הקפדה על הטיפול לאורך פרק זמן ארוך יותר.

ממצאים אלו עשויים לסייע בהנחיית החלטות קליניות במסגרת הטיפול בחולים בדרום קוריאה.

Neurourol Urodyn. 2021 Nov;40(8):1972-1980

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים