חדשות

חברת המידע העסקי הגדולה בעולם תדרג את הרופאים המומחים בישראל! (הודעת דן אנד ברדסטריט)

29/03/2021

מוגש מטעם דן אנד ברדסטריט

אחת ההחלטות הקריטיות לכל פציינט היא הבחירה ברופא המטפל הנכון עבורו

כאשר אנו עומדים בפני החלטות הנוגעת לחיינו, אנו דואגים לבצע סקרי שוק, לחפש המלצות או אזהרות. רבים מהשירותים המוצעים מגובים בפלטפורמות דירוג והשוואה המאפשרות לברור בין האפשרויות הקיימות ולהחליט מי נותן השירות המתאים ביותר עבורנו. נראה כי כיום אנו יכולים לבצע סקר שוק מעמיק כמעט בכל תחום, אם זה כאשר אנו זקוקים לחשמלאי או למקום במסעדה ואפילו לפני חופשה משפחתית בחו"ל. מלבד תחום אחד שנותר מאחור- תחום הבריאות והרפואה הפרטית.

בחירת רופא היא אחת ההחלטות הקריטיות והרגישות שאדם עושה בחייו ותחום הבריאות מאז ומתמיד נמנה בין התחומים הבולטים ביותר בישראל ובמשק. אזרחי ישראל נהנים משירותי רפואה מהטובים בעולם ובשנה החולפת ראינו זאת היטב. יחד עם זאת, מטופלים רבים טוענים שבחירת רופא מתאים עבורם או עבור יקיריהם עלולה להיות חוויה מתישה אשר לא מביאה בהכרח לתוצאות להן הם ציפו ולכן לעיתים קרובות הם אף מעדיפים לוותר על השוואה בין רופאים וקובעים תור לרופא ללא בדיקה מעמיקה. פנייה לרופאים פרטיים היא תופעה רחבה ביותר. חלק גדול מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל מעידים כי הם פנו בשלוש השנים האחרונות לרופא פרטי לפחות פעם אחת וההוצאות על רפואה פרטית בשנה שחלפה נאמדות על כ6 מיליארד שקלים.  

זוהי הוצאה אדירה שמאחוריה אין די מידע שיסייע לקבל את ההחלטה בצורה מושכלת. מטופלים רבים מסכימים כי קיים מחסור בכל הקשור למידע מקצועי מהימן ומקיף דיו שייתן תמונה נרחבת של ענף הרפואה בישראל והמובילים בו, כפי שהוא היום. השיקול החשוב ביותר בעת בחירת רופא מטפל הוא קבלת המלצות ובענף הרפואה, למרות רמת השירות הגבוהה, אין סטנדרט אחיד ודי מידע או פלטפורמה המרכזת המלצות אובייקטיביות על הרופאים שתסייע למטופלים בבואם לבחור רופא. לתחושתם של מטופלים רבים, המידע שעומד כיום לרשותם הוא חסר ולא מהימן. מעבר לכך, למחסור במידע בעת בחירת הרופא המטפל עלולות להיות השלכות על הטיפול ועל תוצאותיו, מה שעלול בסופו של דבר להוביל לפגיעה במטופלים בהגיעם לבחור רופא מתאים.

 

דירוג חדש  - הרופאים המומחים הטובים בישראל מטעם DUN'S 100

''זה בדיוק מה שאנחנו באים לשנות עם דירוג הרופאים המומחים מבית DUN'S 100'' מספרת אפרת שגב, סמנכ''ל דאטה ואנליזה בדן אנד ברדסטריט, המדרגת את החברות המובילות במשק מזה 40 שנים: ''דירוג הרופאים הוא תחום שהחלטנו להיכנס אליו מתוך הבנה שחסר היום עבור ציבור המטופלים מקור מקצועי ומהימן המאפשר להם לקבל החלטה כה חשובה כמו בחירת רופא. מדובר בהחלטה שכל אחד מאיתנו יקבל בימי חייו, עבורו ועבור הקרובים אליו ביותר. יש כאן רמת רגישות גבוהה ומשמעות רבה, ועדיין כאשר אנשים מעוניינים לקבל המלצות על רופא, הם נעזרים בחברים, המלצות מפה לאוזן, אולי מבצעים חיפוש כללי ברשת אבל לא באמת יודעים להצביע על מקור מידע שניתן לסמוך עליו לצורך קבלת ההחלטה ולכן קיים צורך עז בדירוג שכזה, דירוג שיהווה מקור מידע מהימן ואובייקטיבי ויאפשר למטופלים לבצע את הבחירה הנכונה ביותר עבורם, בהתאם לתחום ההתמחות הנחוץ להם. זה מה שאנחנו ב-DUN'S 100 יודעים לעשות כבר 40 שנה וזה מה שאנו מתכוונים לעשות גם בתחום הרפואה.

דירוג DUN'S 100 מלווה את המשק הישראלי מזה 40 שנים במגוון תחומים ביניהם תחום ההיי-טק, נדל''ן,  רואי חשבון אדריכלים מהנדסים ועורכי דין והוא נחשב לדירוג המקצועי האובייקטיבי והמהימן בישראל המתבסס על קריטריונים קבועים, שקופים, מוגדרים ומדידים המותאמים לענף המדורג. ''הדירוגים שלנו חוללו שינוי בענפים רבים וכיום הופעה בדירוגי DUN'S 100 היא סמל סטאטוס להשתייכות לצמרת העסקית של ישראל'' אומרת שגב. מדי שנה נבחנות אלפי חברות המבקשות להיכלל בדירוגים השונים ורק החברות המובילות ביותר עוברות את הסינון הראשוני הקפדני וזוכות בחותם האיכות של DUN'S 100.

 

הערך המוסף לרופאים

כמו בענפים רבים, גם ענף הרפואה צפוי להרוויח מהדירוג החדש. לא מדובר רק במטופלים שיקבלו ערך מהדירוג, אלא גם הרופאים המדורגים עצמם. תקופת הקורונה, שעדיין מלווה אותנו, המחישה ביתר שאת לכל הציבור את חשיבותם של הרופאים בישראל וחידדה עד כמה חשוב לדעת לאיזה רופא לפנות ועל מי ניתן לסמוך ולמעשה שינתה את האופן שבו אנו מסתכלים על המערך. ''בסופו של דבר הדירוג יביא לכך שרופאים יוערכו לא רק על כך שהם יודעים לבצע פרוצדורה רפואית בצורה הטובה ביותר אלא גם על "חווית הלקוח" והצד הבינאישי של הטיפול, על ידי חוות הדעת שקיבלו מהמטופלים'' אומרת שגב. ''יש לנו לא מעט דוגמאות טובות לאופן שבו דירוג שלנו הצליח לקבוע רף של מצוינות בקרב חברות הפועלות באותו הסקטור. לדוגמה, מאז ש-DUN'S 100 החל לדרג את החברות המובילות בהייטק הישראלי, זה נהיה סטנדרט שחברות שואפות לרף שהדירוג מציב וזה תורם לצמיחה שלהן. מבדיקות שערכנו עלה כי קיים ביקוש רב לדירוג הרופאים המומחים המובילים ורבים העידו שיעשו בו שימוש אילו יעמוד לרשותם".

 

על מה מבוסס הדירוג

הדירוגים של DUN'S 100 מגוונים והקריטריונים משתנים בהתאם לענף. מדובר בדירוגים מקצועיים, אמינים ושקופים ביותר. דירוג הרופאים יהיה דירוג איכותני המתבסס על היכרות מעמיקה עם הענף ויעשה שימוש בשאלונים מעמיקים, חוות דעת של עמיתים ומטופלים ובאמצעים נוספים. בסופו של יום, המטופלים מקבלים מכלול של מידע מקצועי אובייקטיבי ושקוף על הרופאים, שיאפשר להם לבחור את הרופא המתאים בצורה הטובה ביותר ויסייע לרופאים הטובים ביותר לקבל הכרה על פועלם, איכותם ומצוינותם. דירוג טוב יותר יוביל לעלייה ברמת האיכות של הרפואה בישראל, כפי שהשפיע על ענפים רבים במשק. בימים אלה פתחה חברת דן אנד ברדסטריט בתהליך הדירוג ומזמינה את ציבור הרופאות והרופאים המומחים בישראל להגיש מועמדותם לכניסה לדירוג.

 

לפרטים נוספים ולהגשת מועמדות לדירוג לחצ/י כאן >>

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני