חדשות

הנחיות תזונתיות חדשות כוללות המלצות לתינוקות וילדים (מתוך הנחיות ה-USDA ו-HHS)

31/12/2020

 

משרד הבריאות האמריקאי, בשיתוף עם משרד החקלאות האמריקאי, פרסמו הנחיות תזונתיות חדשות לציבור האמריקאי, אשר לראשונה כוללות גם התייחסות לדפוסים תזונתיים מומלצים בתינוקות ופעוטות. ההנחיות החדשות לא כללו המלצות חדשות להגבלת תוספי סוכרים או שתיית אלכוהול.

 

ההנחיות מעודדות אמריקאים לשקול כל ביס באמצעות ארבעה כלים:

·       הקפדה על דפוס תזונה בריאה בכל שלב בחיים.

·       התאמת בחירת משקאות ומזון עתיר-חומרי תזונה בהתאם להעדפות אישיות, תרבות ותקציב.

·       הקפדה על עמידה בצרכים התזונתיים מחמש קבוצות מזון – ירקות, פירות, דגנים, מוצרי חלב ותחליפי סויה וחלבונים – במסגרת הצריכה הקלורית המומלצת.

·       הגבלת מזון ומשקאות עתירים בתוספי סוכר, שומן רווי ונתרן, והגבלת צריכת משקאות אלכוהוליים.

 

המומחים סבורים כי ההנחיות עשויות לסייע לכל האמריקאים להקפיד על אורח חיים בריא יותר ע"י מחשבה לפני כל ביס שלוקחים.

 

ההנחיות השמיטו המלצה להפחתת צריכת תוספי סוכרים מפחות מ-10% מסך הקלוריות אל מתחת ל-6% מסך הצריכה הקלורית. עוד השמיטו ההנחיות המלצה כי גברים ונשים יגבילו את צריכת האלכוהול למשקה אחד ביום והותירו את ההנחיה מההנחיות הקודמות שהתירו לגברים לצרוך שתי משקאות ביום.

 

ההנחיות מייעצות עוד כי במהלך 6 החודשים הראשונים לחיים, תינוקות יקבלו רק חלב שד. תינוקות יכולים להמשיך לקבל חלב שד לפחות עד גיל שנה, ואף לאחר מכן במידה ומעוניינים בכך. יש להקפיד על בחירה בפורמולה מועשרת בברזל במהלך השנה לחיים, כאשר חלב אם אינו זמין, ועל תינוקות לקבל תוספי ויטמין D זמן קצר לאחר הלידה.

 

סביב גיל 6 חודשים יש להתחיל בחשיפת התינוקות למזון מוצק, כולל מזונות בעלי פוטנציאל אלרגני. על התינוקות לצרוך מזונות עתירי ברזל ואבץ, בפרט במידה וניזונים מחלב אם.

 

ההנחיות כוללות גם עצות בנוגע לתזונה וצריכה קלורית בנשים הרות ומניקות, עם כמות יומית או שבועית של מוצרי מזון מקבוצות שונות.

 

על-פי ההנחיות, מרכיבי הבסיס של תזונה בריאה כוללים צריכת ירקות מכל הסוגים, פירות, דגנים (אשר לפחות מחציתם דגנים מלאים), מוצרי חלב (כולל מוצרי חלב דל-שומן או ללא-שומן, יוגורט וגבינות; ומשקאות סויה מועשרים), חלבונים (כולל בשר רזה, עוף וביצים) ושמנים (כולל שמן ירקות ושמן במזון, דוגמת מאכלי ים ואגוזים).

 

ההנחיות קובעות גבול לצריכת תוספי סוכר, נתרן, שומן רווי ואלכוהול. ההמלצה היא להגביל את צריכת תוספי סוכר אל מתחת ל-10% מהצריכה הקלורית היומית החל מגיל שנתיים. לפני גיל שנתיים, יש להימנע ממזונות ומשקאות עם תוספי סוכר. יש להגביל את צריכת שומן רווי אל מתחת ל-10% מסך הצריכה הקלורית היומית בגיל שנתיים.

 

מתוך הנחיות ה-USDA ו-HHS

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני