חדשות

2021: אסותא מרכזיים רפואיים נמנת עם 500 הארגונים המובילים בעולם בהנגשה (הודעת אסותא)

26/05/2021


אסותא מרכזים רפואיים זכתה להיכלל ברשימת  The Value 500 - הכוללת את 500 הארגונים המובילים בעולם לשנת 2021, במחויבותם לרגישות ולהכלה.

נושא הנגישות מהווה חלק מרכזי בסטנדרט השירות הגבוה של אסותא.
אסותא מובילה את נושא הנגישות בכלל ובמערכת הבריאות הישראלית בפרט, לוקחת חלק מרכזי בכתיבת תקנות נגישות למוסדות בריאות ומשמשת כמודל לחיקוי לבתי חולים ומרכזים רפואיים בארץ ובעולם.

פרופ' יהושע (שוקי) שמר, יו"ר אסותא: "אנו רואים בפעילות שלנו באסותא שליחות מיוחדת, המשלבת ערכים של חמלה ושמירה על כבוד האדם. אסותא מציבה כערך עליון את החתירה לאיכות, מקצוענות ומצוינות והדרך למצוינות כוללת גם אחריות לנושא הנגישות".

מנכ"ל אסותא מרכזים רפואיים גידי לשץ אמר: "אנו רואים חשיבות רבה במתן שירות מכבד, שוויוני ועצמאי לכולם. ההנגשה על כל סוגיה מהווה חלק מרכזי בסטנדרט השירות הגבוה באסותא ובזהות הארגונית שלנו" .

אסותא הינו הגוף היחידי במערכת הבריאות שמאפשר למטופלים חירשים וכבדי שמיעה לקבל ללא עלות אפשרות למתורגמן לשפת הסימנים בזמן הבדיקה/טיפול באסותא. אסותא גם הטמיעה מערכת בקשות מתקדמת המאפשרת לכל אדם עם מוגבלות או נזקק לסיוע לבקש את הנדרש לו ביום הביקור ובכך מאפשר למחלקה המתאימה הערכות מוקדמת.
מספר אלי מימרן, ממונה על תחום הנגישות באסותא: "במהלך השנים נתקלנו באתגרים של ממש ולא חסכנו במאום, החל מנבדק כבר משקל שהיה זקוק לבדיקת דימות , סורב בכל מרכז רפואי אחר והגיע אלינו. רתמנו לצורך הטיפול בו מנוף שהביא אותו אל אזור הבדיקה. או מטופל כבד ראייה שמקבל ליווי צמוד משער הכניסה לבניין ועד למכון הבדיקה בכל פעם עם אותו המלווה אליו נקשר, ועוד כהנה וכהנה דוגמאות המשקפות ביתר שאת את הכבוד לו זכינו ברשימת  The Value 500".

יצויין כי בשנת 2017 אסותא זכתה בפרס נגישות ישראל על הנגשת ארגון מורכב בסטנדרטים גבוהים ומעבר לחובות הקבועות בחוק, אסותא עומדת בהוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח-1998, והתקנות שהותקנו על פיו.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני