הודעות אירגונים

חדש במרכז DMC : מרפאה לטיפול בהשמנה

16/07/2017

DMC , מרכז לטיפול בסוכרת, פותח בימים אלה מרפאה חדשה לטיפול בהשמנה בניהולו של פרופ' נעים שחאדה, מומחה להשמנה ומנהל המכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם ברמב"ם.

המרפאה מיועדת למטופלים בגילאי 18 ומעלה, הן לסוכרתיים והן למי שאינם סוכרתיים, שמאובחנים עם BMI מעל 30 או מעל 27 עם גורם סיכון אחד לפחות; כמו כן מתאימה המרפאה לטיפול במועמדים לניתוחים בריאטרים וחולים שעברו ניתוח והעלו חזרה כ- 25 אחוז ממשקלם.

לדברי פרופ' איתמר רז, המנהל הרפואי של מרכז  :DMC "כמרכז רפואי אשר תפיסתו הטיפולית הינה גישת ה- 360 סביב המטופל, החיבור לנושא הטיפול בהשמנה הינו טבעי. השמנה, ממש כמו סוכרת, מושפעת מגורמים תורשתיים וגם סביבתיים. אנו יודעים כי פחות מ- 20% מהיורדים במשקל מצליחים גם לשמור עליו. הטיפול בהשמנה דורש גם שינוי באורח החיים, בתזונה, בפעילות גופנית ולעיתים גם התערבות רפואית בעזרת תרופות. לנו יש את הניסיון והכלים לאפשר טיפול מהסוג ההוליסטי, תוך מעקב רפואי וליווי צמודים."

לדברי ד"ר גניה אהרון, רופאה מובילה במרפאה לטיפול בהשמנה ב-DMC : "התפיסה לגבי השמנה ברפואה המערבית מתחילה להשתנות. מתוך הבנה כי השמנה היא מחלה, אנו יודעים היום להגיד שהיא אינה נובעת רק מחוסר כוח רצון או הזנחה של המטופל. הגורמים להשמנה מושפעים מהגנטיקה של כל אחד ואחת מאתנו; לדוגמא, כאשר אדם שמן יורד במשקל, המוח שלו משדר אותות מצוקה, כך שהגוף מנסה להחזיר לעצמו את המסה שאבדה. כמו כן, בעת הירידה במשקל ישנה ירידה משמעותית בהורמוני השובע ועלייה בהורמוני הרעב - מדובר במנגנונים הורמונליים מורכבים. על כן, הטיפול במרפאה חייב לספק תמיכה מולטי דיסציפלינארית מלאה."

המרפאה לטיפול בהשמנה במרכז DMC מציעה צוות של מומחים הכולל רופא, דיאטנית, מאמנת אישית, מאמן כושר ומטפל ברפואה משלימה, אשר יחד מהווים מעטפת מלאה סביב המטופל, ומחזקת את הרעיון כי הצלחת הטיפול בהשמנה נמצאת גם באחריות הצוות הרפואי.

עוד מוסיפה ד"ר אהרון כי "הימצאותה של המרפאה כחלק מהמרכז הטיפולי DMC מאפשרת גישה לבדיקות ייחודיות וטכנולוגיות מתקדמות שמסייעות להתאים את הטיפול בצורה אישית למטופלים כדוגמת: בדיקת קצב חילוף חומרים בסיסי, הולטר סוכר ופיקוח רפואי הכולל מעקב אישי לאורך כל התכנית. בחלק מהמקרים אנחנו גם מסייעים למטופלים באמצעות תרופות מרשם חדשות לטיפול בהשמנה הרשומות בארץ ושילוב של רפואה משלימה באמצעות דיקור סיני".

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<