חדשות

מומחי ה-CDC ממליצים לחולים עם COVID-19 לדחות קבלת חיסונים כנגד שפעת (MMWR)

28/08/2020

 

בחולים עם COVID-19 ממליצים מומחי ה-CDC לדחות את קבלת החיסון כנגד שפעת, זאת לא בשל עדויות המעידות כל השפעה של הנגיף על החיסון, אלא במטרה לצמצם את החשיפה של אנשי צוות רפואי לחולים אלו.

 

מומחי ה-CDC קוראים לדחות את מתן חיסוני שגרה בחולים חשודים או מאומתים לזיהום בנגיף הקורונה, ללא תלות בתסמינים, ועל המטופלים להשלים בדיקות סקר לתסמיני COVID-19 לפני ובמהלך הביקור. בנוסף, על רופאים להקפיד על שימוש בציוד מיגון אישי במהלך מתן החיסון, כולל מסכות, מגני עיניים וכפפות, בהתאם לנסיבות.

 

לעיתים קרובות מומחים בוחנים את המתרחש בחצי הכדור הדרומי כסמן לעונת השפעת בארצות הברית, אך כעת מדווח על פעילות שפעת בשיעורים נמוכים משמעותית מהשיעורים האופייניים. למרות שמדינות מעטות מדווחות על נתונים בנושא ומזוהים פחות נגיפים, ריחוק חברתי ואמצעי מניעה אחרים עשויים לסייע בהפחתת הפצת נגיף השפעת.

 

למרות זאת, הדרישה לחיסון כנגד שפעת צפויה להיות גבוהה במיוחד בארצות הברית, עם למעלה מ-190 מיליון מנות חיסון זמינות. דבר זה מוביל למכלול שיקולים, כולל הרחבה אפשרית של עונת החיסונים כנגד שפעת (מספטמבר עד דצמבר, או מאוחר יותר).

 

על המטפלים גם להבטיח כי מבוגרים מסוימים בסיכון מוגבר ל-COVID-19 יקבלו את החיסון לשפעת, כולל אנשי צוות ועובדים במוסדות סיעודיים, מבוגרים עם מחלות רקע, אפריקאים-אמריקאים והיספאנים, מבוגרים שהם חלק ממערך עובדים חיוניים.

 

כאשר שוקלים כיצד לספק חיסונים במרפאה, מומחי ה-CDC ממליצים על ריחוק חברתי במרחק של לפחות 2 מטרים, כמו גם הגבלת נקודות כניסה ומעקב נקודות אלו, כולל הצבת מחסומים להגבלת מגע גופני וכן מומלץ להגביר את אמצעי החיטוי.

 

במהלך ביקורים לקבלת חיסון, על כל המטפלים להקפיד על שימוש במסכת פנים, כאשר מסכות N95 אינן מומלצות. באזורים של הדבקה מתונה עד משמעותית בקהילה, ה-CDC ממליץ על הגנה עינית. באשר לחיסונים הניתנים דרך הפה או דרך האף, על המטפלים להקפיד על שימוש בכפפות, אם כי במקרים של חיסון הניתן בזריקה לתוך השריר או בזריקה תת-עורית, מדובר בהצעה בלבד.

 

מטופלים בגילאי שנתיים ומעלה גם צריכים להקפיד על כיסוי פנים, במידה ואלו נסבלים, ולהקפיד על טכניקת שיעול בטוחה. הסוכנות מדגישה את חשיבות היגיינת ידיים, כולל שימוש אלכוהול 60%.

 

לבסוף, מציינים המומחים כי בדיקה שלילית ל-COVID-19 אינה נדרשת לפני קבלת חיסון. אדם שנחשף ל-COVID-19 צריך להישאר בביתו ולהקפיד על ניטור עצמי של התסמינים. לא מדובר בסוגיה בטיחותית במידה והמטופל אינו תסמיני והחשש הוא מפני חשיפה לאחרים במרפאה.

 

Morbidity and Mortality Weekly Report.

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<