חדשות

תוצאות מבטיחות לטיפול במקרים של סרטן שחלות חוזר ומתקדם (מתוך Healio)

16/08/2021

 

מנתוני מחקר חדש להערכת הטיפול ב-Maveropepimut-S, טיפול אימונותרפי המבוסס על הגברת פעילות תאי T, בנשים עם סרטן שחלות מתקדם וחוזר עולות תוצאות מבטיחות, כך על-פי הודעת היצרן.

 

מטעם היצרן נמסר כי הטיפול ב- Maveropepimut-S מצוי בשלבי הערכה כאפשרות לטיפול בנשים עם סרטן שד וסרטן שחלות. מחקרים מעבדתיים הראו כי Maveropepimut-S הוביל להתפתחות תאי גידול ספציפיים לאנטיגנים של הגידול.

 

מחקר DeCidE1 הינו מחקר רב-מרכזי בשלב 1b/2 שכלל 22 נשים עם סרטן שחלות חוזר, מתקדם, עמיד ורגיש לפלטינום. הנשים קיבלו שני מינונים תת-עוריים של Maveropepimut-S במרווח של שלושה שבועות ולאחר מכן כל שמונה שבועות, בשילוב עם Cyclophosphamide לסירוגין במינון נמוך עד תום הטיפול.

 

החוקרים השלימו ביופסיות מהגידול לפני הטיפול ובמהלכו. שיעורי התגובה הכוללים, שיעורי בקרת מחלה ובטיחות הטיפול הוגדרו כתוצאי הסיום העיקריים של המחקר. תוצאי סיום משניים כללו את החסינות התאית, הסננה של תאי חיסון בדגימות ביופסיה, משך התגובה לטיפול, מרווח הזמן עד להתקדמות, הישרדות כוללת וסמנים.

 

מהתוצאות עולה כי חציון ההישרדות הכוללת עמד על 19.9 חודשים, כאשר 44.9% מהנשים שרדו לאחר 23.8 חודשים.

 

החוקרים כותבים כי ממצאי המחקר מעודדים מאוד. הטיפול נסבל היטב והתוצאות מבטיחות במיוחד לאור העובד שנשים רבות במחקר קיבלו טיפולים רבים בעבר ו-57.9% מהנשים היו עמידות לטיפול בפלטינום.

 

המומחים סבורים כי ממצאים אלו תומכים בהשלמת מחקרים נוספים להערכת Maveropepimut-S כנגד סרטן שחלות.

 

 

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<