חדשות

קונצנזוס בקרב צוות טיפול מגפות למתן מנת חיסון שלישית נגד קורונה למבוגרים מעל גיל 60-70 , פייזר מדווחת על ירידה של 6% מידי חודשיים ביעילות החיסון מפני הדבקה

29/07/2021

מאת מערכת אי-מד

עם עליה ל-149 חולים קשים ולמעלה מ-2000 מאומתים מודיע היום משרד הבריאות כי "צוות טיפול מגפות התכנס הערב לדיון בנושא גיבוש המלצה לחיסון שלישי נגד נגיף קורונה.  , רוב מוחלט של חברי הצט''מ המליצו לחסן  בחיסון שלישי נגד נגיף קורונה ,את אוכלוסיית המבוגרים. הדעות נחלקו ביחס לגיל המחוסנים ( הדעות נעו בין 60-70). ההמלצה הועברה למנכל משרד הבריאות פרופ נחמן אש , שצפוי לקבל החלטה בימים הקרובים, ביחס לחיסון ולאוכלוסיית היעד.
לאחר קבלת ההחלטה משרד הבריאות יעדכן את הציבור ."

בתוך כך ב"הארץ" מדווח כי  פייזר מפרסמת מחקר לפי יש ירידה של 6% ברמת היעילות של החיסון לקורונה מידי חודשיים. כלומר, יעילות החיסון במניעת הדבקה יורדת לאחר 4-6 חודשים לכ-83.7% , אך היעילות במניעת תחלואה קשה נשמרת גבוהה ועומדת לפי פייזר על 97% (כזכור משרד הבריאות פרסם נתונים נמוכים יותר באשר למניעת הדבקה ותחלואה). 

מכל מקום נראה שדיווח זה תומך בהחלטה העקרונית להתחיל במתן מנת חיסון שלישית לאוכלוסיית המבוגרים. יש לציין שבארה"ב עדיין אין קונצנזוס על הצורך במתן מנת חיסון שלישית.

במקביל, היום נכנס לתוקף גם התו הירוק. יש לקוות שכניסת התו הירוק תסייע בעידוד ההתחסנות של כ-1.1 מיליון איש שטרם התחסנו.  יש לציין, שהיום פורסם גם כי נשיא ארה''ב ג'ו ביידן שוקל לחייב את עובדי הממשל הפדרלי להתחסן.  מן הראוי גם לשקול מהלך כזה בישראל, כלומר להגדיר את החיסון כנגד קורונה כחיסון חובה (כיום בשל העובדה שהאישור שניתן לחיסון הוא אישור חירום בלבד נראה שהדבר לא אפשרי).

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<