חדשות

השוואת שיעורי אי-שקט בחולי אפילפסיה תחת טיפול ב-Perampanel בהשוואה לנוגדי-פרכוס אחרים (CNS Neurosci Ther)

13/03/2019

 

מתוצאות מחקר רטרוספקטיבי חדש עולה כי תתכן שכיחות נמוכה יותר של אי-שקט בחולים המתחילים טיפול ב- Perampanel(פייקומפה), בהשוואה לטיפול ב-Levetiracetam (קפרה) או Valproic Acid (דפלפט), אם כי התועלת של שלושת התרופות כתוספת טיפול ראשונה הייתה דומה בחולים עם אפילפסיה בלתי-נשלטת.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי אי-שקט תואר כאירוע חריג נפוץ בחולי אפילפסיה, תחת טיפול ב- Perampanel, Levetiracetam, ובשכיחות נמוכה יותר, עם טיפול ב-Valproic Acid. מאחר ושאלון I-EPI הינו כלי תקף להערכת איריטביליות בחולי אפילפסיה, במחקר הנוכחי הם ביקשו לבחון את ההשפעה של Perampanel כתוספת ראשונה לטיפול תרופתי על מדדי I-EPI. יתרה מזאת, הם השוו את היעילות ואת מדדי I-EPI לאחר 12 חודשי מעקב בחולים שטופלו ב- Perampanel, Levetiracetam, או Valproic Acid במטרה לבחון אי-שקט כתוצאה מטיפולים אלו.

 

החוקרים אספו נתונים אודות 17 חולים שטופלו ב- Perampanel, 16 חולים שטופלו ב-Levetiracetam ו-16 חולים תחת טיפול ב-Valproic Acid, אשר היו במעקב לאורך 12 חודשים.

 

החוקרים לא זיהו שינויים משמעותיים בשאלוני I-EPI מתחילת המחקר ולאורך המעקב בקבוצת הטיפול ב- Perampanel. כאשר הם השוו את מדדי I-EPI בין מטופלים ב- Perampanel, Levetiracetam ו-Valproic Acid, הם זיהו מדדים כוללים נמוכים יותר בקבוצת הטיפול ב- Perampanel, בהשוואה ל-Levetiracetam (p<0.05) ו-Valproic Acid (p<0.05). יתרה מזאת, בחולים תחת טיפול ב- Perampanel תועדו מדדים נמוכים יותר, בהשוואה לשתי הקבוצות האחרות, במדדי I-EPI להערכת אישיות, חרדה מפני פרכוס אפילפטי בנוכחות אחרים ואי-שקט עקב החשש מפני פרכוס.

 

החוקרים מציינים כי דרושים מחקרים נוספים בכדי לאשר את הממצאים המוקדמים הללו.

 

CNS Neurosci Ther. 2019 Jan 23

 

לידיעה ב-PubMed

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני