חדשות

המלצות חדשות מטעם ארגון הבריאות העולמי אודות יעדי פעילות גופנית באוכלוסיות שונות (British Journal of Sports Medicine)

29/11/2020

 

לפי הנחיות ארגון הבריאות העולמי (World Health Organization) הגבלת פעילות יושבנית והגברת פעילות גופנית מומלצת לכלל הציבור, מילדים ועד קשישים. על מבוגרים להקפיד על פעילות גופנית מתונה בהיקף של 150-300 דקות, פעילות גופנית מאומצת בהיקף של 75-150 דקות, או שילוב של אלו בכל שבוע, במידת האפשר.

 

המלצות אלו שונות מהסף המינימאלי המומלץ שנקבע בהמלצות הארגון משנת 2010.

 

הפעילות הגופנית השבועית מומלצת גם בקשישים, כולל אלו עם מחלות כרוניות או מוגבלויות, בהתאם ליכולתם. בנוסף, לשיפור היכולת התפקודית ולמניעת נפילות, הארגון ממליץ על פעילות גופנית השמה דגש על שיווי משקל ואימוני כוח (בעצימות מתונה ומעלה), לפחות שלושה ימים בשבוע.

 

ההנחיות החדשות כוללות גם המלצה חדשה לנשים הרות ולאחר-לידה להקפיד על פעילות גופנית סדירה, באופן אידיאלי, לפחות 150 דקות שבועיות של פעילות אירובית בעצימות בינונית.  

 

בילדים ומתבגרים היעד הרצוי הוא ממוצע יומי של 60 דקות של פעילות גופנית אירובית מתונה-עד מאומצת בכל שבוע. מדובר בשינוי מהסף המינימאלי המומלץ משנת 2010 של 60 דקות פעילות גופנית בכל יום.

 

בסופו של דבר, פעילות גופנית בכל היקף עדיפה על אי ביצוע כל פעילות. משתתפים בכל קבוצות גיל צריכים להקפיד על תרגילים לחיזוק השרירים ולהפחית התנהגות יושבנית.

 

למרות שבהנחיות לא נקבע סף עליון לפעילות יושבנית, קבוצה נפרדת מצאה במטה-אנליזה של תשעה מחקרים מארבע מדינות כי כ-30-40 דקות של פעילות גופנית בעצימות מתונה-מאומצת בכל יום עשויה להתגבר על הסיכון המוגבר לתמותה על-רקע פעילות יושבנית.

 

British Journal of Sports Medicine 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

 

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<