חדשות

ירידה חדה בהיקף חיסוני ילדים בעידן COVID-19 (מתוך MMWR)

12/05/2020

 

מנתונים חדשים מטעם ה-CDC שפורסמו ב-Morbidity and Mortality Weekly Report עולה כי כתוצאה מההנחיות להישאר בבית בעידן COVID-19 חלה ירידה ניכרת בשיעורי חיסוני שגרה בילדים.

 

בהשוואה לארבעת החודשים הראשונים של שנת 2019, חיסוני ילדים ירדו בהדרגה במהלך החודשיים הראשונים לשנת 2020 והגיעו לשפל לאחר ההכרה על מצב חירום ארצי, החל מ-16 במרץ. בילדים מתחת לגיל שנתיים תועדה ירידה פחות חדה, בהשוואה לילדים גדולים יותר, ובסוף חודש מרץ החלה עליה גדולה יותר בילדים הקטנים.

 

ממצאים אלו תומכים בפיתוח גישות להמשך חיסונים גם בזמן מגפה ובעיקר שמים דגש על חשיבות מתן עדיפות לטיפולי שגרה בילדים ומתן חיסונים לילדים קטנים.

 

עם הקלה על הדרישות לריחוק חברתי, ילדים שאינם מוגנים ע"י חיסונים יהיו פגיעים יותר למחלות דוגמת חצבת. יש צורך במאמצי תיאום בין אנשי צוות רפואי ואנשי בריאות הציבור בכל הרמות במטרה להביא להשלמה מהירה של החיסונים.

 

ה-American Academy of Pediatrics ממליץ לרופאי ילדים להמשיך בביקורי שגרה וחיסוני יילודים וילדים קטנים, אך לדחות ביקורים אלו בקרב מתבגרים. מומחי ה-CDC ממליצים גם כי רופאי ילדים ימשיכו בביקורי השגרה ומתן החיסונים בעידן המגפה, בעיקר לילדים עד גיל שנתיים.

 

ממצאים אלו מאשרים את הדיווחים של רופאי ילדים רבים ברחבי ארצות הברית בשבועות האחרונים. ישנה חשיבות רבה לחיסון יילודים, ילדים ומתבגרים ואין לדחות זאת. מומחים רבים חוששים כי ילדים שפספסו חיסונים יפספסו גם טיפול רפואי אחר הניתן במסגרת ביקורים אלו, כולל בדיקה גופנית, בדיקות התפתחות וטיפול חשוב אחר.

 

MMWR 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<