חדשות

עליה בשיעורי דחק על-רקע מגפה בקרב אנשי צוות העובדים ביחידות טיפול נמרץ (מתוך Society of Critical Medicine)

09/05/2020

 

יחידות טיפול נמרץ רבות הן עמוסות בהתמודדות עם מגפת COVID-19 הנוכחית ומסקר שפורסם לאחרונה עולה כי אנשי צוות ביחידות אלו חשים את הדחק.

 

מסקר שנערך בין 7-22 באפריל וכלל 9,120 אנשי צוות העובדים ביחידות טיפול נמרץ בארצות הברית עולה כי רבים חוששים מפני הדבקה בנגיף אך חוששים עוד יותר להדביק את בני המשפחה שלהם.  מרבית המשיבים (88%) דיווחו כי הם טיפלו בחולה עם חשד או הוכחה לזיהום COVID-19. אחיות היוו את מרבית המשתתפים בסקר (91%), אשר כלל גם עוזרי רופא (4.5%) ורופאים (2.9%), כמו גם מספר קטן של מטפלים נשימתיים, רוקחים ואנשי חדר מיון.

 

ארבעה מרכיבים בסקר בחנו את רמת הדחק או החשש של המשיבים בסולם בין 1-10: דחק אישי לפני מגפת COVID-19 ובעקבות המגפה, חשש מפני חשיפה אישית לנגיף ומפני חשיפת בני המשפחה לנגיף.

 

החוקרים מדווחים כי נרשמה עליה בחשש בדחק האישי מחציון של 3 נקודות לפני המגפה לחציון של 8 נקודות כיום, כאשר דרגת החשש האישי מפני חשיפה הייתה דומה ואילו החשש מפני חשיפה בני משפחה לזיהום, עם חציון של 10 נקודות.

 

מרבית המשיבים דיווחו כי הם נקטו אמצעים מיוחדים להגבלת הסיכוי להעברת הנגיף ליקיריהם, כולל שגרת חיטוי לפני מגע עם בני משפחה.

 

הגישה הנפוצה ביותר, בה נקטו 72% מאנשי הצוות ביחידות טיפול נמרץ, כללה החלפת בגדים לפני/אחרי עבדוה. מקלחת לפני חזרה לחיק המשפחה דווחה ע"י 64% מהנשאלים, לאחריה הגבלת המגע עד להשלמת החיטוי (57%) ושימוש בחומרי חיטוי לפני כניסה לבית (51%).

 

אמצעים קיצוניים יותר כללו בידוד-עצמי בתוך ביתם (16%) ושהות בדיור חליפי רחוק מבני המשפחה (12%).

 

ממצאי הסקר מעידים על ההקרבה האישית של אנשי צוות טיפול נמרץ במהלך מגפת COVID-19 ומדגישים את הצורך בסיוע טוב יותר להתמודדות עם הדחק.

 

מתוך Society of Critical Medicine

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<