הודעות אירגונים

המהפכה הדיגיטלית של המרכז הרפואי איכילוב: אתר חדש, מערכת ניווט ואפליקציה חדשנית

08/10/2017

לראשונה במערכת הבריאות הציבורית: מידע דיגיטלי למטופלים באתר בית החולים החדש, מערכת ניווט להולכי רגל בתוך בית החולים ואפליקציה מתקדמת. פרופ' רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי: "המשימה: סטנדרט שירות עסקי בבית חולים ציבורי"

המרכז הרפואי איכילוב שבתל-אביב משפר את איכות השירות הניתן למטופלים הבאים בשעריו עם השקת סדרת כלים טכנולוגים חדשים שינגישו מידע רלוונטי למטופלים דרך מכשירם הנייד וישפרו את חווית הביקור או האשפוז.  מוצאי ראש השנה תשע"ח ולאחר תקופת הרצה, מעדכן המרכז הרפואי על סדרת השינויים הטכנולוגים שנפתחו ושעומדים להיפתח לקהל הרחב למען מתן שירות מתקדם כראוי לארגון ציבורי בימינו.

מסע דיגיטלי – מהבית עד הבית

האתר החדש של המרכז הרפואי מאפשר כעת למטופל ליהנות ממגוון רחב של שירותים. מדובר בפרויקט ייחודי שמתפרס על כשנתיים וכולל שירותים הניתנים בלחיצת כפתור לפני הגעה לבית החולים, במהלך השהות ולאחר השחרור ומתמקדים בנוחות למטופל, חסכון בזמן והנגשת מידע.

האתר כולל אפשרות לגלוש בין 6,000 דפי המידע הרפואיים, המפרטים באינדקס עשיר על מחלות ומצבים רפואיים שונים, מידע מקיף על המחלקות וצוות בית החולים, וגישה לנתונים כמותיים המתארים את היקפי האשפוז ותורים לביקורת.  כמו כן, באתר מפורסמים זמני המתנה לניתוחים. איכילוב הינו בית החולים היחיד בישראל שחושף מידע זה באתרו הרשמי.

בנוסף, היום יכולים המטופלים באיכילוב ליהנות גם מגישה ישירה לתיקם הרפואי - הנגיש בהקלקת סיסמה פרטית. במסגרת מועדון be well - הכרטיס שלך לחיים בריאים, יכול המטופל לצפות בתוצאות בדיקות שהתבצעו בבית החולים, ובסיכומי האשפוז ולהיחשף למידע רפואי מהימן על מגון רחב של פרוצדורות רפואיות.

לחצו כאן

מערכת ניווט פנימית להולכי רגל

בימים אלה הושקה אפליקציה חדשנית וראשונה מסוגה בארץ לניווט תוך מבני שתסייע להולכי רגל בהתמצאות בתוך בית החולים, ממש בדומה ל-WAZE . האפליקציה, שפותחה בשיתוף עם חברת SHIMEBA הישראלית וחברת SENION השוודית, מאפשרת לבאים בשערי המרכז הרפואי ליהנות מחוויית התמצאות ידידותית ונוחה. כל שנדרש מהמבקר זה לכתוב את שם המחלקה או המרפאה אליה הוא מעוניין להגיע ובתוך שניות מתקבל  על מסך הטלפון מסלול ישיר אל היעד וכן הוראות קוליות וכתובות המלוות אותו לאורך כל הדרך.

למען אלו שאין להם מכשיר מתקדם, הוצבו מסכי מידע בקומת הקרקע בבנין סוראסקי ובהמשך יוצבו ברחבי בית החולים. במקביל, הוקם מערך מתנדבים-ASK ME -שתפקידו לסייע לאנשים שאינם רוצים או יכולים להשתמש בטכנולוגיה ולזקוקים לליווי אנושי.

לחצו כאן

עדכון סלולארי באמצעות   SMS 

על מנת להוסיף לתחושת הביטחון ולמזער את חוסר הודאות התחלנו לעדכן את המטופלים במסרונים ישירות לסלולר הן במיון , בנוגע להשלמת בדיקות, הן ביולדות -מידע אישי לכל יולדת ועדכונים שוטפים מהתינוקייה, וכן מידע למשפחות מטופלים מנותחים מחדר הניתוח . פלטפורמה זו תשמש אותנו בקרוב גם בחלק ממרפאות החוץ.

מסכים אישיים

במהלך השנה הכנסנו לרוב  מחלקות האשפוז מסכים  אישיים מעל למיטות המטופלים, בהם ניתן לצפות בטלוויזיה במגוון ערוצים  או לגלוש באינטרנט אלחוטי וכן לקבל מידע רלוונטי אודות בית החולים ומחלקת האשפוז,  כל זאת ללא תשלום.

זימון תור, צ'ק-אין מהבית וטלמדיסין

בקרוב צפוי לעלות שירות  צ'ק-אין  מהבית, שיחסוך את תהליך הקבלה למרפאה (בדומה לשירות המוצע בשדה התעופה). בנוסף, יוכלו המטופלים להזמין תור למרפאות החוץ שלנו  באתר האינטרנט ולקבל  שירותי טלמדיסין - התייעצות עם רופאים מומחים אונליין. שירות  זה אמור להיכנס בשלב ראשון במרפאות מעקב.

סקרי שביעות רצון

כחלק מהמאמץ לשפר את השירות הוחלט בהנהלת בית החולים לעבור לסקירת שביעות רצון מטופלים דיגיטלית-פלטפורמה באמצעותה ניתן להגיע לאוכלוסיית מטופלים מקסימלית ולבקש משוב. המידע שמתקבל מהמטופלים עובר עיבוד ותוצאותיו משתלבות בתוכניות העבודה השנתיות.

פתיחת מרכז מידע ושירות

לאחר ששיפרנו ואנו ממשיכים לשפר את השירות שלנו במקומות המעניקים  מענה מידי ושוטף לקהל הרחב ביותר: בדלפק  המודיעין המרכזי של בית החולים, בשירותי חניה מוזלת למטופלים זכאים, ביחידה לפניות הציבור ובמוקד זימון תורים, צפוי להיפתח בתחילת חודש נובמבר מרכז מידע ושירות חדש גדול שירכז את כלל הפניות והטיפול במטופלים.

מרכז השירות החדש יהווה כתובת לקהל, לפניה בכל נושא שיצטרכו בו מידע או סיוע ולא ימצאו את הכתובת המתאימה. המרכז יעסוק גם במיצוי זכויות רפואיות-פרויקט חדשני ומשותף עם משרד הבריאות במסגרתו מטופלים שלנו לא יצטרכו להתרוצץ לטפל בבירוקרטיה כשיצאו מבית החולים, כי אם יקבלו את כל הסיוע במימוש זכויותיהם תוך כדי האשפוז   ב-    one stop shop    .

כמו כן, אנו לפני שינוי גדול במרכזיית בית החולים שישפיע על זמינות המענה הטלפוני במערכת כולה.

לדברי פרופ' רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי: "אחד האתגרים המרכזיים הוא להפוך את השירות לחלק בלתי נפרד מהמצוינות שלנו. האתגר גדול במיוחד כשהמערכת נמצאת באופן קבוע במשאבים חסרים ועוסקת בדבר הכי חשוב שיש-הבריאות שלנו. 

אנו מבינים היום כי נדרש מאתנו לא רק לתת טיפול ומענה אלא להפתיע. להעביר מסר ותחושה, בכל אינטראקציה שלנו עם המטופל, כי אנחנו רואים אותו. הנהלת המרכז הרפואי בראשותי שמה לעצמה כיעד לייצר סטנדרט שירות עסקי  בבית החולים שלנו, כשלנגד עיננו המטופל ומשפחתו וצרכיהם בהיבטים הקליניים והאנושיים כאחד. הדרך עוד ארוכה אבל אנחנו משקיעים ככל שאנו יכולים כדי להשתפר ולהתקדם מיום ליום".

אבי שושן, דובר המרכז הרפואי תל אביב – איכילוב

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<