כלכלת בריאות

מורידים את מחירי תרופות המרשם

להלן הודעת דובר משרד הבריאות בנושא זה: 

המפקח על המחירים במשרד הבריאות, רו”ח  יאיר אסרף, הודיע היום כי המחירים המרביים של תרופות המרשם ירדו ב-2 בדצמבר בשיעור ממוצע של 3%. לירידה זו תרמו בין היתר, שינויים בשערי המטבעות בשילוב עם ירידות מחירים במדינות מהן מצוטטים מחירי התרופות, המגמה נשמרה על אף השינוי במס ערך מוסף שחל השנה.

ירידה זו מחזקת רצף של שלוש שנים בהם הוזלו מחירי תרופות המרשם. שיעור הירידה המצטבר במחירי תרופות המרשם בשלוש השנים האחרונות, עומד על  24%.

סגן שר הבריאות ח”כ הרב יעקב ליצמן, בירך על המשך מגמת ההפחתה והדגיש את חשיבות הפיקוח וקביעת מחירים מרביים, המהווים בסיס לחישוב השתתפות המבוטח וזאת במטרה להגן על ציבור החולים, הנזקק לתרופות המרשם. “עדיין יש מקום להורדה נוספת של מחירי התרופות ואנו פועלים לכך” אמר סגן השר.

מנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ רוני גמזו, ציין כי הפיקוח על מחירי התרופות הוחל השנה לראשונה גם על תרופות מרשם לא רשומות המיובאות מכוח תקנה 29 לפקודת הרוקחים (תכשירים), התשמ”ו 1986.

בנוסף מקדם משרד הבריאות הנחיות חדשות בנוגע לגודל אריזות של תרופות, במטרה למנוע תופעה של הפחתה בגודל האריזות, מצב שמעלה בפועל את דמי ההשתתפות העצמית ליחידת תרופה.

בברכה,

עינב שימרון – גרינבוים

דוברת משרד הבריאות

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

הנך גולש/ת באתר כאורח/ת.

במידה והנך מנוי את/ה מוזמן/ת לבצע כניסה מזוהה וליהנות מגישה לכל התכנים המיועדים למנויים
להמשך גלישה כאורח סגור חלון זה