אלרגיה

מתן משלב Tixagevimab/Cilgavimab (שם מסחרי Evusheld ) כטיפול מונע לפני-חשיפה עשוי להפחית את הסיכון לזיהום בנגיף קורונה במושתלי איברים מחוסנים במהלך גל אומיקרון (MedRxiv)


מתן משלב Tixagevimab/Cilgavimab (המוכר בשם המסחרי Evusheld ) מהווה אפשרות טיפול בטוחה ויעילה המלווה בהפחתת הסיכון לזיהום ב-SARS-CoV-2 בקרב מושתלי איברים סולידיים אשר קיבלו חיסון כנגד הנגיף במהלך גל אומיקרון, כך עולה מנתונים חדשים שטרם עברו סיקור עמיתים ופורסמו באתר MedRxiv.

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי מחקרים קודמים הראו כי Tixagevimab/Cilgavimab מפחית את הסיכון לזיהום בנגיף SARS-CoV-2 במטופלים שלא קיבלו חיסון במהלך גלי אלפא ודלתא. עם זאת, אין נתונים רבים אודות היעילות והבטיחות של משלב זה במהלך גל האומיקרון בקרב מושתלי איברים שקיבלו חיסון כנגד קורונה.

במטרה לבחון את הנושא, החוקרים השלימו מחקר עוקבה רטרוספקטיבי והשוו בין 222 מושתלי איברים סולידיים שקיבלו Tixagevimab/Cilgavimab כטיפול מונע לפני-חשיפה ובין 222 מושתלי איברים סולידיים בגיל תואם אשר לא קיבלו Tixagevimab/Cilgavimab.

המשתתפים במחקר היו במעקב לאורך ממוצע של 67 ימים. שיעורי ההיארעות לאחר 60 ימים של זיהומים בנגיף הקורונה במחוסנים עמדו על 1.8% בקבוצת הטיפול במשלב Tixagevimab/Cilgavimab ועל 4.7% בקבוצת הביקורת (p=0.045).

אירועים חריגים לא היו נפוצים ותוארו ב-4% מהחולים, כאשר רוב האירועים החריגים היו בדרגה קלה. לא תועדו שינויים משמעותיים בריכוז קריאטינין בדם או בתפקודי כבד בקרב מושתלי כליה וכבד, בהתאמה.

החוקרים מסכמים וכותבים כי הממצאים מעידים כי מתן Tixagevimab/Cilgavimab כטיפול מונע לפני חשיפה במהלך גל אומיקרון מהווה טיפול בטוח ומלווה בסיכון מופחת לזיהום בנגיף הקורונה במושתלי איברים לאחר חיסון קודם.

מתוך אתר MedRxiv

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים