קרדיולוגיה

הודעת לילי (קנדה): במטופלי UA/NSTEMI עדיף לתת מנת העמסה מלאה של 60 מ”ג פרסוגרל בזמן ה-PCI ולא לפצל ל-2 מנות של 30 מ”ג

חברת אלי-לילי (קנדה) פירסמה החודש הודעת הבטיחות הבאה הנוגעת לטיפול באמצעות prasugrel (אפיאנט) במטופלים עם תעוקה לא יציבה (UA) ואוטם שריר הלב ללא עליית מקטע ST (ובקיצור NSTEMI) :

כותרת ההודעה : קשר בין מתן פרסוגרל עם סיכון מוגבר לדימום רציני במטופלי  UA/NSTEMI העוברים התערבות כלילית מלעורית (PCI) הניתן לפני ביצוע צינתור אבחנתי.


  •  מחקר שפורסם לאחרונה (מחקר ה-ACCOAST) הראה סיכון מוגבר לדימומים תחת שימוש בחצי ממינון ההעמסה (30 מ”ג) של פרסוגרל לפני צנתור כלילי, ומתן חצי מינון נוסף של 30 מ”ג בזמן ביצוע ה-PCI , בהשוואה למתן מינון מלא של 60 מ”ג בזמן ה-PCI.

  •  במטופלי UA/NSTEMI , כאשר צינתור כלילי מבוצע בתוך 48 שעות לאחר האשפוז, מינון ההעמסה של פרסוגרל צריך בדרך כלל להינתן בזמן ה-PCI במטרה להקטין למינימום את הסיכון לדימומים.

עוד מוסיפה לילי בהודעתה שבמחקר קליני שכלל מטופלי NSTEMI (מחקר ה-ACCOAST) מנת העמסה של פרסוגרל במינון 30 מ”ג הניתנת בין 2-48 שעות (בממוצע 4 שעות) לפני הצנתור האבחנתי, ביחד עם מנה נוספת של 30 מ”ג בזמן ה-PCI , מעלה את הסיכון לדימומים מג’וריים ומינוריים במהלך הפרוצדורה, בהשוואה למתן פרסוגרל במינון מלא של 60 מ”ג בזמן ה-PCI .

לא היו הבדלים ביעילות או בדימומים פטאליים בין שני פרוטוקולי הטיפול שהושוו.

ההמלצה ע”פ ההודעה היא שבדרך כלל על המטופלים לקבל מינון מלא של 60 מ”ג של פרסוגרל בזמן ה-PCI, ולאחר מכן להמשיך במינון תחזוקתי של 10 מ”ג ליום.

להודעת החברה

לדיווח על מחקר ה-ACCOAST באי-מד , ספטמבר 2013

N Engl J Med 2013; 369:999-1010 – מחקר ה-ACCOAST

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים