השלכות טעות באבחנת שחיקה במקום דיכאון בקרב רופאים (JAMA Psychiatry)

כמחצית מהרופאים ברחבי ארצות הברית סובלים מתסמיני שחיקה אך במאמצים להתמודד עם שחיקה של רופאים לעיתים קרובות לא מתייחסים לחשיבות הרבה של הפרעת דיכאון מג’ורי. במאמר שפורסם בכתב העת JAMA Psychiatry כותבים מומחים כי דגש נרחב מדי על שחיקה עשוי להוביל לפספוס אבחנה של הפרעות פסיכיאטריות חמורות בקרב רופאים.

המומחים מסבירים כי חשוב מאוד לא לבלבל שחיקה עם גורמים אפשריים אחרים למצוקה רגשית בקרב רופאים. זיהוי הפרעות פסיכיאטריות בצורה נכונה צפוי להביא לשיפור מתן טיפול נכון. עם זאת, כל עוד ישנה סטיגמה ותחושת בושה בכל הנוגע להפרעות פסיכיאטריות, קיים סיכון כי הפרעות פסיכיאטריות לא יאובחנו ויטופלו נכונה.

חלק מתסמיני שחיקה חופפים עם תסמיני הפרעת דיכאון מג’ורית, דוגמת תשישות. במקרה בהם מזהים סימני הפרעת דיכאון מג’ורית יש להשלים הערכה פסיכיאטרית מקיפה. סיווג שגוי של מצוקה של רופאים כשחיקה עושי למנוע או לדחות מתן טיפול הולם להפרעת דיכאון מג’ורית, הפרעה נפשית העשויה להיות חמורה ומסכנת חיים. בשל הסיכון למחשבות אובדניות, חשוב להשלים הערכה לשלילת דיכאון מג’ורי בנוכחות מחשבות אובדניות.

דעות קודמות מהוות גורם סיכון חשוב למצוקה בקרב רופאים. לאור הסטגימה סביב הפרעות פסיכיאטריות, רופאים נוטים יותר לשייך את הבעיות שלהם לשחיקה במקום להפרעות פסיכיאטריות. במקרים אלו, הרופא עשוי שלא לפנות לקבלת טיפול תרופתי יעיל לדיכאון מג’ורי, אלא לפנות לטיפולים נפוצים להפחתת מתחים וגישות להפחתת שחיקה, דוגמת יוגה, תרגילי מיינדפולנס, או חופשה מהעבודה.

JAMA Psychiatry 2019

לידיעה ב-MedPage Today

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים