משפחה

טיפול מוקדם ב-Upamostat מפחית תסמינים ושיעורי אשפוז עקב COVID-19 (מתוך הודעת חברת RedHill Biopharma)

מנתונים חדשים עולה כי טיפול ב- Upamostat מפחית אשפוזים בשל COVID-19 בהיקף של 100% ומפחית משמעותית הופעת תסמינים חדשים וחמורים כאשר ניתן בשלב מוקדם לחולים עם תסמיני הזיהום הנגיפי. הטיפול התרופתי בטוח מאוד ונסבל היטב ומהווה כלי יעיל מאוד לטיפול בחולים בשלב מוקדם של המחלה.

הממצאים החדשים מבוססים על השלב השני של מחקר רב-מרכזי, אקראי, כפל-סמיות, מבוקר-פלסבו, בשלב 2/3, להערכת הטיפול ב- Upamostat, מעכב סרין-פרוטאז ניסיוני. במסגרת השלב השני של המחקר, החוקרים בחנו שני מינונים שונים של Upamostat (200 מ”ג או 400 מ”ג) ב-41 מבוגרים אמבולטוריים והשוו את התוצאות אל מול 20 חולים נוספים שקיבלו פלסבו.

כל החולים הציגו תסמינים של הזיהום או נמצאו חיוביים לזיהום בבדיקת PCR או אנטיגן בתוך חמישה ימים מההקצאה האקראית. מבין החולים שנכללו במחקר, ב-62.5% הייתה עדות לזיהום בווריאנט דלתא.

חברת התרופות RedHill Biopharma מדווחת כי Upamostat הדגים פרופיל בטיחות חיובי וכי הטיפול נסבל היטב. למרות שבשלב זה אין למחקר עוצמה מספקת להערכת יעילות הטיפול, החוקרים זיהו תוצאות מבטיחות מאוד. בקבוצת ההתערבות לא תוארו מקרים של חולים שנדרשו לאשפוז בשל COVID-19, זאת בהשוואה לשיעור אשפוזים של 15% בזרוע הפלסבו (P=0.0317). עוד עולה מהנתונים כי חלה ירידה של 87.8% בשיעורי תסמינים חדשים וחמורים של COVID-19 בקרב חולים בזרוע ההתערבות, בהשוואה לירידה של 20% בתסמינים חדשים בקרב חולים בזרוע הביקורת (p=0.036).

חברת התרופות בוחנת גם את Opaganib, מעכב סלקטיבי של Sphingosine Kinase-2, לטיפול ב-COVID-19. מחקר בשלב 2/3 שפורסם לאחרונה הדגים ירידה משמעותית בשיעורי התמותה ובמשך הזמן עד להחלמה בקרב חולים מאושפזים בשל COVID-19 חמורה שטופלו גם ב-Remdesivir ובקורטיקוסטרואידים.

הן Upamostat והן Opaganib מכוונים כנגד תאי המאחסן, בעוד שטיפולים אנטי-ויראליים אחרי מכוונים כנגד אנזימים של הנגיף ורנ”א. עם זאת, לשתי התרופות מנגנוני פעולה שונים: ל-Opaganib פעילות נוגדת-דלקת ואנטי-ויראלית והתרופה עשוי לעבוד בשלב מאוחר ומוקדם של המחלה. מנגד, Upamostat צפוי להיות היעיל ביותר כאשר ניתן בשלב מוקדם של המחלה, זאת מאחר וחוסם כניסה של הנגיף לתוך התאים וכך חוסם את שכפול הנגיף.

מתוך הודעת חברת RedHill Biopharma

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים