המטולוגיה

טיפול ב-Zanubrutinib מאריך הישרדות ללא-התקדמות בחולים עם CLL (מתוך הודעת BeiGene)

מתוצאות מחקר SEQUOIA בשלב 3 עולה כי Zanubrutinib מביא להארכת הישרדות ללא-התקדמות, בהשוואה למשלב Bendamustine עם Rituximab בחולים שלא קיבלו טיפול קודם עם CLL (Chronic Lymphocytic Leukemia) או SLL (Small Lymphocytic Lymphoma) ללא מחיקת 17p.

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי Zanubrutinib, הינה תרופה ממשפחת Bruton Kinase Inhibitor שאושרה לשימוש בארצות הברית במבוגרים עם Mantle Cell Lymphoma שקיבלו לפחות טיפול קודם אחד.

במחקר הנוכחי בחנו החוקרים את הטיפול ב- Zanubrutinib לעומת משלב Bendamustine עם Rituximab לטיפול בחולים עם CLL או SLL שלא קיבלו טיפול קודם. המדגם הראשון כלל 479 חולים ללא מחיקת 17p.

החוקרים חילקו באקראי את המשתתפים במחקר לטיפול ב- Zanubrutinib (241 משתתפים) או משלב Bendamustine-Rituximab (238 משתתפים). הטיפול ניתן עד להתקדמות מחלה או רעילות שאינה מתקבלת על הדעת.

ועדה חיצונית בחנה את ההישרדות ללא-התקדמות ותוצא זה היה תוצא הסיום העיקרי במחקר. תוצאי סיום משניים כללו את ההישרדות ללא-התקדמות לפי הערכת החוקרים; שיעורי התגובה הכוללים ותוצאי בטיחות ויעילות.

לאחר חציון מעקב של 25.8 חודשים, מניתוח הביניים עלה כי בקרב מטופלים ב- Zanubrutinib משך ההישרדות ללא-התקדמות היה ארוך יותר משמעותית, בהשוואה לאלו שקיבלו טיפול כימו-אימונותרפי. בנוסף, הטיפול ב- Zanubrutinib נסבל היטב והדגים פרופיל בטיחות דומה לפרופיל הידוע של התרופה.

ממחקר ALPINE עלה כי Zanubrutinib הוביל לשיעורי תגובה כוללים גבוהים יותר, בהשוואה ל-Ibrutinib בחולים עם CLL חוזר או עמיד לטיפול. הטיפול ב- Zanubrutinib גם לווה בשיעורים גבוהים יותר של הישרדות ללא-התקדמות והישרדות כוללת לאחר 12 חודשים.

מהנתונים ממחקר SEQUOIA ו-ALPINE עולה כי טיפול ב- Zanubrutinib עשוי להביא לשיפור התוצאות במאות אלפי חולים עם CLL. החוקרים היו מרוצים לגלות מניתוח הביניים של המחקר כי הטיפול הוביל להארכה משמעותית של ההישרדות ללא-התקדמות בחולים עם CLL שלא קיבלו טיפול קודם וכן היו שבעי רצון מהבטיחות של הטיפול התרופתי.

מתוך הודעת BeiGene

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים