נפרולוגיה

ההשפעה של מגפת הקורונה על מתבגרים ומבוגרים צעירים עם סוכרת מסוג 2 (Can J Diabetes)

במאמר שפורסם בכתב העת Canadian Journal of Diabetes מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי למגפת הקורונה השפעות שונות על חיי היומיום של מתבגרים ומבוגרים צעירים עם סוכרת מסוג 2.

במסגרת המחקר בחנו החקורים את ההשפעות של מגפת הקורונה על מתבגרים ומבוגרים צעירים עם סוכרת מסוג 2, אשר נכללו במחקר iCARE (Improving Renal Complications in Adolescents with T2D through REsearch).

שאלון ECHO (Environmental influences on Child Health Outcomes) פותח ע”י צוות משימה ייעודי וניתן ל-85 משתתפים במחקר iCARE בין יוני 2020 ועד אוקטובר 2020. השאלון ניתן להורים לילדים בגיל 12 ולמתבגרים ומבוגרים צעירים בגילאי 13 שנים ומעלה ונועד לבחון את ההשפעה של המגפה על מפגשי ביקור רפואי, אורח חיים, שימוש באינטרנט, קשרים חברתיים ובריאות נפשית.

מרבית המשתתפים במחקר היו נשים (61.3%), כאשר הגיל הממוצע הל המשתתפים במחקר עמד על 17 שנים.

במהלך המגפה, 69.4% מהמשתתפים הצליחו להגיב לביקורים אצל הרופא המטפל בטלפון או בפלטפורמות וירטואליות, 31.7% דיווחו כי אכלו יותר בתקופת המגפה, 45.1% ישנו יותר ו-29.3% בילו דיווחו כי עסקו פחות בפעילות גופנית. עוד עולה מהנתונים כי חלה עליה בשימוש באינטרנט, הן למטרות חינוכיות (42%) והן למטרות לא-חינוכיות (54.9%).

מהשאלונים עולה כי המשתתפים חשו פחות מקושרים חברתית (64.6%).

עוד עולה מהנתונים כי המשתתפים חשו לעיתים (59.2%), לעיתים קרובות (19.7%) ולעיתים קרובות מאוד (6.7%) שבעי רצון מחייהם.

החוקרים קוראים להשלים מחקרים נוספים להערכת הנטל הרפואי של מגפת הקורונה על חולים אלו, עם הערכה מקיפה יותר של הבריאות הנפשית והתוצאות הקליניות.

Can J Diabetes. 2022

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים