אונקולוגיה

יתרון הישרדותי לטיפול בקיטרודה לעומת כימותרפיה בחלק מהחולים עם NSCLC גרורתי (מתוך כנס ESMO)

מתוצאות מחקר KEYNOTE-024 עולה כי ל-Pembrolizumab (קיטרודה) יתרון הישרדותי על-פני טיפול כימותרפי כאשר ניתן כקו-טיפול ראשון בחולים עם סרטן ריאות מסוג NSCLC (Non-Small Cell Lung Cancer) גרורתי, כאשר תאי הגידול מבטאים PD-L1, ללא עדות לשינויים ב-EGFR או ALK.

לאחר חמש שנים, שיעורי ההישרדות הכוללים היו גבוהים כפליים בקרב מטופלים בקיטרודה, לעומת אלו שקיבלו טיפול כימותרפי (31.9% לעומת 16.3%, בהתאמה). בנוסף, הטיפול בקיטרודה הפחית את הסיכון לתמותה בשיעור של 38% (יחס סיכון של 0.62, רווח בר-סמך 95% של 0.48-0.81), בהשוואה לטיפול כימותרפי, עם חציון משך הישרדות כוללת של 26.3 לעומת 13.4 חודשים.

הממצאים הצביעו על תועלת הישרדותית ארוכת-טווח עם קיטרודה לעומת כימותרפיה לאחר 59.9 חודשי מעקב. במחקר בתווית-פתוחה להערכת טיפול מונותרפי בקיטרודה לעומת טיפול כימותרפי סטנדרטי כקו-טיפול ראשון בחולים עם NSCLC גרורתי וביטוי ניכר של PD-L1, ללא שינויים ב-EGFR או ALK.

מבין החולים שהשלימו שנתיים של טיפול בקיטרודה (39 מבין 154 חולים), 81.4% עדיין שרדו לאחר חמש שנים וקרוב למחצית (46%) נותרו ללא-טיפול. מנתונים אלו עולה כי בחולים שהשלימו שנתיים של טיפול בקיטרודה תועדה תועלת הישרדותית ארוכת-טווח. שיעורי התגובה האובייקטיבית עמדו על 82% בקרב חולים שהשלימו שנתיים של טיפול בקיטרודה. בנוסף, 12 חולים קיבלו מחזור טיפול שני.

במהלך המעקב הממושך לא תועדו סוגיות בטיחות חדשות בנוגע לטיפול בקיטרודה. מבין כלל החולים שקיבלו טיפול, 31.2% מהמטופלים בקיטרודה ו-53.3% מהמטופלים בכימותרפיה פיתחו אירועים חריגים בדרגה 3-5 ל-רקע הטיפול.

מתוך כנס ESMO

לידיעה ב-BioSpace

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים