אונקולוגיה

משלב Nivolumab עם Ipilimumab וכימותרפיה עשוי לשפר הישרדות חולים עם NSCLC (מתוך כנס NALC)

טיפול קו-ראשון הכולל משלב של Nivolumab (אופדיבו) עם Ipilimumab (יירבוי) עשוי להביא לשיפור הישרדות בחולים עם סרטן ריאות מתקדם מסוג NSCLC (Non-Small Cell Lung Cancer), כאשר ניתן כתוספת לטיפול כימותרפי מוגבל, כך עולה מתוצאות מחקר CheckMate-9La שפורסמו בכנס ה-North America Conference on Lung Cancer.

מחקר CheckMate-9LA היה מחקר בינלאומי בשלב III, אשר כלל 719 חולים עם NSCLC גרורתי או חוזר, ללא טיפול סיסטמי קודם, אשר חולקו באקראי לטיפול ב-Nivolumab עם Ipilimumab בשילוב עם שני מחזורי טיפול כימותרפי, או לארבעה מחזורי טיפול כימותרפי בלבד עם אפשרות טיפול אחזקה ב-Pemetrexed.

הגיל החציוני של המשתתפים במחקר עמד על 65 שנים, מרביתם היו מעשנים לשעבר (86-86%), מעט למעלה משני-שליש אובחנו עם גידולים שאינם-קשקשיים וב-40% תועד ביטוי PD-L1 של פחות מ-1%.

לאחר מעקב מינימאלי של 8.1 חודשים, חציון משך ההישרדות הכוללת עמד על 14.1 חודשים עם הטיפול האי מונותרפי, בהשוואה ל-10.7 חודשים עם טיפול כימותרפי וטיפול אחזקה ב-Pemetrexed (יחס סיכון של 0.69, p=0.0006).

עם מעקב ממושך יותר של 12.7 חודשים, חציון משך ההישרדות הכוללת עמד על 15.6 חודשים בקבוצת הטיפול האי מונותרפי-כימותרפי, בהשוואה ל-10.9 חודשים עם כימותרפיה בלבד (יחס סיכון של 0.66, רווח בר-סמך 95% של 0.55-0.80).

החוקרים מדווחים כי 81% מהחולים שטופלו במשלב אימונותרפי עם כימותרפיה שרדו לאחר 6 חודשים, בהשוואה ל-73% מהחולים שקיבלו טיפול כימותרפי בלבד. לאחר 12 חודשים, שיעורי ההישרדות מדו על 63% לעומת 47%, בהתאמה.

כל תוצאי הסיום המשניים הצביעו על שיפור עם משלב אימונותרפי-כימותרפי, כולל משך הישרדות ללא-התקדמות (6.7 לעומת 5 חודשים), שיעורי תגובה כוללים (38% לעומת 25%) ושיעורי תגובה מלאה (2% לעומת 1%). חציון משך התגובה לטיפול היה ארוך כפליים עם טיפול אימונותרפי-כימותרפי, בהשוואה לטיפול כימותרפי בלבד (11.3 לעומת 5.6 חודשים).

אירועים חריגים בדרגה 3 ומעלה היו נפוצים יותר בקבוצת הטיפול המשולב (47% לעומת 38%) ואלו הובילו לשיעורי הפסקת טיפול גבוהים יותר (16% לעומת 5%). תופעות רעילות נפוצות עם הטיפול המשולב כללו תופעות עוריות, אנדוקריניות וגסטרואינטסטינאליות. אירועים חריגים חמורים תועדו ב-25.5% מהחולים בזרוע הטיפול האימונותרפי-כימותרפי, בהשוואה ל-15% מהחולים בזרוע טיפול כימותרפי בלבד.

החוקרים מסבירים כי משלב Nivolumab עם Ipilimumab עם טיפול כימותרפי קצר עשוי לשמש כאפשרות טובה לטיפול בחולים עם NSCLC אך דרושים מחקרים נוספים בנושא.

מתוך כנס North America Conference on Lung Cancer

לידיעה ב-MedPage Today

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים