כאב

תוצאות מבטיחות לטיפול פומי כנגד נרקולפסיה (מתוך הודעת חברת Takeda)

חברת Takeda הודיעה על תוצאות חיוביות במחקר בשלב 2b להערכת התכשיר הניסיוני TAK-861, אגוניסט לקולטן לאורקסין, בטיפול בחולים עם נרקולפסיה מסוג 1.  

על-פי ההודעה לעיתונות, במחקר האקראי, כפל-סמיות, מבוקר-פלסבו, נכללו 112 חולים. מהנתונים עולה כי הטיפול התרופתי ב-TAK-861 הדגים שיפור מובהק סטטיסטית ומשמעותי קלינית במדדים אובייקטיביים וסובייקטיביים של ערות, בהשוואה לפלסבו, לאחר 8 שבועות, כולל שיפור בתוצא הסיום העיקרי לפי מבחן Maintenance of Wakefulness Test.

מנתוני המחקר עלה כי בקרב חולים עם נרקולפסיה אשר טופלו ב-TAK-861 תועד שיפור בתוצאי סיום משניים, כולל במדד Epworth Sleepiness Scale ובמדד Weekly Cataplexy Rate. מרבית המשתתפים אשר השלימו את המחקר נכללו במחקר הארכה ארוך-טווח.

החוקרים מדווחים כי הטיפול ב-TAK-861 היה בטוח ונסבל היטב, ללא אירועים חריגים חמורים משנית לטיפול התרופתי. לא תועדו מקרים של רעילות כבדית או הפרעות ראיה במחקרים בשלב 2b או בשלב הארכה בתווית-פתוחה.

בעקבות התוצאות החיוביות במחקר בשלב 2b, בחברת התרופות הודיעו על השלמת מחקרים בשלב 3 להערכת TAK-861 לטיפול בחולים עם נרקולפסיה מסוג 1 במחצית הראשונה של שנת 2024.

מתוך הודעת חברת Takeda

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

אחיות ואחים יקרים,

לרגל יום האחיות והאחים המצוין היום, 16 באפריל 2024, אנו מצדיעים לכם ומוקירים את פועלכם.

אתם, הגיבורים שנלחמים על חייהם של חיילים ושל אזרחים, ולא משנה באילו תנאים, וזאת באומץ, בגבורה וללא פשרות, ראויים לכל הערכה.
תודה רבה בשם חברת e-Med ובשם המדינה כולה.