ילדים

על רקע המלחמה: בתי החולים זיו וברזילי יוכרו כמרכזי על

תרגיל חירום בבית חולים זיו WAR קרדיט לדוברות המרכז הרפואי זיו.
משרד הבריאות והשר בוסו הודיעו השבוע כי כי המרכזים הרפואיים זיו בצפת וברזילי באשקלון יהפכו למרכזי על לטיפול בטראומה.

לפי משרד הבריאות, ההחלטה התקבלה לאחר עבודת מטה וכן בשל אירועי מלחמת חרבות ברזל. בהודעה שפרסם משרד הבריאות נכתב כי “יש דחיפות בהרחבת המענה הרפואי מציל החיים עבור תושבי הצפון והדרום ועבור חיילי צה”ל, הלוחמים והשומרים על הגבולות…ההחלטה צפויה לחזק את המרכזים הרפואיים “זיו” ו”ברזילי”, להעניק להם כלים למענה מיטבי בשעת חירום ולהרחיב משמעותית את מגוון השירותים הרפואיים שהם מעניקים למאות אלפי תושבים בימי שגרה. זאת, באמצעות הגדלת מכסת כוח האדם הרפואי, שילוב של רופאים מומחים והוספת יחידות נוירוכירורגיה וניתוחי לב חזה”. בנוסף, במרכז הרפואי זיו תוקם יחידת IVF.  “זיו” ו”ברזילי” יצטרפו לשבעה מרכזי על הקיימים במדינת ישראל: הדסה עין כרם בירושלים, איכילוב בתל אביב, בילינסון בפתח תקווה, סורוקה בבאר שבע, שערי צדק בירושלים, רמב”ם בחיפה ושיבא בתל השומר, שיסייעו למרכזי העל החדשים להגיע לכשירות מלאה.

שר הבריאות אוריאל בוסו: “מדינת ישראל עוברת ימים לא פשוטים ומערכת הבריאות מוכיחה שהיא אי של יציבות בים סוער. המלחמה בדרום והמתיחות הביטחונית בצפון הדגישו את חובתנו המוסרית לפעול למען צמצום הפערים בין הפריפריה למרכז ולספק שירות רפואי שוויוני ככל הניתן לכלל תושבי המדינה. ההחלטה להפוך את בתי החולים המצוינים זיו בצפת וברזילי באשקלון למרכזי על היא צעד שיוביל להצלת חיים, להגדלת ההיצע הרפואי ולהפחתת עומסים בבתי החולים. עם כניסתו למשרד הבריאות הציב הרב אריה דרעי את חיזוק מערכת הבריאות בפריפריה בראש סדר העדיפויות וההחלטה שקיבלנו היא המשך ישיר של מדיניות זו. אני מברך את המנהלים המצוינים, הפרופ’ סלמאן זרקא מ’זיו’ ופרופ’ חזי לוי מ’ברזילי’ על הניהול המקצועי והמסור ובטוחני שהם ימשיכו להצעיד את בתי החולים שלהם קדימה”.

מנהל המרכז הרפואי זיו, פרופ’ סלמן זרקא: “ההחלטה על הפיכת המרכז הרפואי זיו למרכז על, היא החלטה אמיצה ונכונה מצד שר הבריאות אשר מייצגת תפיסה מותאמת למציאות החדשה אחרי 7/10. קיבלנו בזיו אתגר גדול והתחלנו לעסוק ביישומו בתמיכת המנכ”ל והנהלת המשרד, ואני מאמין שגם מרכזי העל יסייעו בהפיכת זיו למרכז על הן לשגרה למען תושבי הצפון והן במלחמה הצודקת שנכפתה עלינו. אני בטוח שהתודה וההערכה לשר הבריאות אוריאל בוסו ולצמרת המשרד היא גם בשם כל תושבי הצפון וכל האנשים אשר יזדקקו לשירותים החדשים והקיימים. הצוות של זיו וכל הפריפריה הצפונית, המאותגרים מאוד בימים אלה, קיבלו חיזוק משמעותי בהחלטה היסטורית זו”.

מנהל המרכז הרפואי ברזילי באשקלון, פרופ’ חזי לוי: “אני שמח ומודה לשר הבריאות אוריאל בוסו ומנכ”ל המשרד משה בר סימן טוב על הכוונה להפוך את בית החולים ברזילי למרכז שלישוני. בית החולים ברזילי הינו בית החולים הגדול במערב הנגב, והקרוב ביותר לרצועת עזה. בשגרה בית החולים מטפל בנפגעי טראומה רבים, ובעתות חירום, ובייחוד במלחמה הנוכחית, מופנים לבית החולים פצועים רבים, אזרחים וחיילים, עם פציעות מורכבות הנדרשות לטיפול דחוף רב- מקצועי. תוספת מספר יחידות מקצועיות תיתן את היכולת לטפל עד תום בכלל הפציעות המורכבות בלא להפנות חולים לבתי חולים אחרים, תוך סיכונם, ועל כך התודה והברכה”.

בתמונת הכותרת: תרגיל חירום בבית חולים זיו.
קרדיט לצילום: דוברות המרכז הרפואי זיו.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

הנך גולש/ת באתר כאורח/ת.

במידה והנך מנוי את/ה מוזמן/ת לבצע כניסה מזוהה וליהנות מגישה לכל התכנים המיועדים למנויים
להמשך גלישה כאורח סגור חלון זה