חדשות

ארגון הבריאות העולמי ממליץ על מתן Remdesivir לחולים בסיכון גבוה לסיבוכים משנית ל-COVID-19 (מתוך הודעת ה-WHO)

13/05/2022

 

ארגון הבריאות העולמי (World Health Organization) המליץ על מתן ב-Remdesivir (וקלורי) לטיפול בחולים עם COVID-19 לא-חמורה בסיכון הגבוה ביותר לאשפוז.

 

ההמלצה העדכנית מבוססת על עדויות ממחקר PINETREE, מחקר בשלב 3, כפל-סמיות, מבוקר-פלסבו להערכת Remdesivir, אשר מצא כי בחולים לא-מאושפזים בסיכון גבוה להתקדמות מחלה, מתן שלושה ימי טיפול ב- Remdesivir לווה בירידה משמעותית בסיכון לאשפוז או תמותה, בהשוואה לפלסבו.

 

החוקרים מדווחים כי מדגם המחקר כלל 562 חולים ומהנתונים עולה כי בקרב מטופלים בתרופה תועדה ירידה מובהקת סטטיסטית של 87% בסיכון לתוצא משולב של אשפוז על-רקע COVID-19, או תמותה מכל-סיבה לאחר 28 ימים.

 

מארגון הבריאות העולמי נמסר כי עודכנה ההמלצה למתן Remdesivir בחולים עם COVID-19 חמור או קריטי, על-סמך העדויות החדשות. המומחים מדגישים כי התרופה לא הומלצה כטיפול לחולים עם COVID-19 בדרגה חמורה, דהיינו, חולים הנדרשים לטיפול בחמצן. מדובר בשינוי ההנחיות הקודמות של ארגון הבריאות העולמי.

 

תופעות הלוואי העיקריות של Remdesivir במתנדבים בריאים כוללות עלייה של טרנסאמינזות (14%), עם בחילות, עייפות וחוסר תאבון.  תופעת הלוואי הנפוצה בקרב חולים עם COVID-19 שטופלו ב- Remdesivir הייתה בחילות (4%).

 

מתוך הודעת ה-WHO

 

לידיעה ב-PharmaTimes

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<