חדשות

רק 79% מאוכלוסיית העולם (76% בישראל) מאמינים שהחיסונים בטוחים (גארדיאן, הארץ)

19/06/2019

מאת מערכת אי-מד

סקר שערכה קרן ולקם הבריטית ודווח בעיתון הבריטי "גארדיאן" מצביע על כך שדווקא בעולם המערבי שיעור האמון של האוכלוסייה בחיסונים נמוך יותר מאשר מדינות מתפתחות באפריקה..

ע"פ הסקר  שכלל 140,000 משתתפים מרחבי העולם, 79% מאמינים שחיסונים הם בטוחים. באשר ליעילותם, עולה  כי 84% מהנשאלים הכירו ביעילות החיסונים, ו-92% אף אישרו שחיסנו את ילדיהם.

מהסקר עולה שצרפת היא המדינה עם  חוסר האמון הגבוה בעולם לחיסונים... 33% מהנשאלים שם סימנו בשאלון הסקר שהם מתנגדים למשפט "חיסונים הם בטוחים, יעילים וחשוב שילדים יקבלו אותם".

ישראל גם השתתפה בסקר עם 1,010 משתתפים , ומהם 76% הכירו בבטיחות החיסונים.

כאמור, דווקא במערב אירופה, בעלות מערכות הבריאות והחינוך מתקדמות, נמצא כי בכמה חלקים באירופה היה שיעור נמוך של נשאלים שנתנו אמון בחיסונים. בסה"כ רק  59% מהנשאלים במערב אירופה ו-50% במזרח ההכימו על כך שהחיסונים הם בטוחים, לעומת 99% ברואנדה ובנגלדש.

עורכי הסקר מסבירים את התוצאות בפעילות ה"פייק ניוז" המתחוללת ברשתות החברתיות אשר משפיעה דווקא יותר על האוכלוסייה בעולם המערבי.

לנתוני הסקר לפי מדינות

לכתבה בגארדיאן

לכתבה ב"הארץ"

 

הערת המערכת: העובדה ש-21% מהאוכלוסייה אינם מאמינים בבטיחות החיסונים עשויה להסביר כיצד עדיין מתרחשות התפרצויות של חצבת ומחלות אחרות שעם כיסוי חיסוני מספיק גבוה לא היו קורות. בעידן ה-fake news שבו שולטות הרשתות החברתיות ובעיקר פעילים בעלי עניין לפגוע בהתחסנות מסיבות לא ברורות המשמעות היא שרשויות הבריאות צריכות ככל הנראה להגביר נוכחותן בערוצי המדיה הללו ומול כל פוסט או "מחקר" התוקף את החיסונים להציג את העובדות כהוויתן באופן הברור והנגיש ביותר.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<