חדשות

ריסוק הרגולוציה הסביבתית – סכנה לבריאות הציבור

16/09/2019איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית מתריע שהמהלך שמקדם משרד ראש הממשלה להחלשת הרגולציה הסביבתית יוביל לעלייה בתמותה ובתחלואה 
ולפגיעה באיכות החיים של כל הישראלים. הרגולציה הסביבתית בישראל כיום חלשה ויש צורך חיוני לשפרה על מנת למנוע אלפי מקרי תמותה של תושבי ישראל עקב חשיפה לזיהומים סביבתיים.

כל שינוי במדיניות הרגולציה הסביבתית חייב להיעשות בשקיפות ורק לאחר התייעצות מעמיקה עם גורמי המקצוע, ובמיוחד בתחום בריאות הציבור. ממשלת ישראל צריכה לדאוג לאינטרסים הציבוריים ולבריאות הציבור ולא לאינטרס הצר של בעלי ההון. במענה לפניית האיגוד למשרד ראש הממשלה התקבלה עכשיו התשובה: "אנחנו בוודאי מבינים את חשיבות הנושא הסביבתי והשפעתו על בריאות הציבור. זהו לב העניין."

 לצערנו, זאת לא היתה המדיניות הממשלתית בשנים האחרונות ולא הכיוון שהותווה על ידי משרד ראש הממשלה במכתב שנשלח לאחרונה למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה. מכיוון שבריאות הציבור היא לב העניין, הממשלה שתיבחר חייבת לפעול בהתאם להבטחת זכותו של כל אדם בישראל למים, אוויר, קרקע, מזון וסביבה נקיים ובריאים.

תגובת משרד ראש הממשלה


שלום רב,

תודה רבה על תגובתכם.

אנחנו בוודאי מבינים את חשיבות הנושא הסביבתי והשפעתו על בריאות הציבור. זהו לב העניין. בשלב זה, כפי שגם הובהר במכתב הפנייה, הצוות נמצא עדיין בתהליכי עבודה ובגידור הבעיות הקיימות.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני