חדשות

ארגוני בריאות מתריעים על היעדר מענה למעשנים בזמן הקורונה

06/05/2020

הודעת האיגודים המקצועיים

בניר עמדה שנשלח למשרד הבריאות מטעם החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון, איגוד רופאי בריאות הציבור, איגוד רופאי המשפחה, פורום בריאות הציבור מההסתדרות הרפואית בישראל, בשיתוף עם המיזם למיגור העישון ועמותת מדעת, מציינים הארגונים כי על פי המידע הקיים כיום עישון מהווה גורם סיכון לתחלואה קשה יותר ולתמותה מנגיף ה-SARS-CoV-2.

גופי בריאות רשמיים בעולם הדגישו כי על ממשלות לעודד את הציבור להיגמל מעישון ולחזק במקביל את הפיקוח על תעשיית הטבק והעישון.  חשוב להזכיר כי 8,000 מתים כל שנה בישראל מעישון. על משרד הבריאות לבצע הסברה נרחבת תוך כדי שיפור ועיבוי ההיערכות הלאומית למתן תמיכה וטיפול לגמילה מעישון תוך התאמת תוכניות ההתערבות למגוון הצרכים והאוכלוסיות.

כמו כן, יש להמשיך בפעולות למניעת פרסום ושיווק מוצרי העישון תוך הגנה נכונה מפני ניצול המצב על ידי חברות הטבק. פעולות אלו יכולות להוריד את העומס ממערכת הבריאות שהינו קריטי ליכולת ההתמודדות של המדינה עם מגיפת הקורונה. נוצר כעת חלון הזדמנויות ליישום צעדים שהינם מוכחים כיעילים כגון איסור פרסום מוחלט של חברות הטבק, ואכיפה מוגברת על איסור העישון במרחב הציבורי (שאינו עולה בקנה אחת עם חבישת מסיכה).

לנייר העמדה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<