משפחה

פלוריסטם ומשרד ההגנה האמריקאי מציגים תוצאות חיוביות בניסויים בחיסון נגד פגיעות קרינה  • מהניסויים, הממומנים במלואם ע”י משרד ההגנה האמריקאי, נמצא כי השימוש בתאי PLX-R18 של פלוריסטם הביאו לעלייה משמעותית בשיעור השרידות ובשיקום שלוש שורות הדם בקרב בעלי חיים שנחשפו לקרינה קטלנית  • יקי ינאי, נשיא ומנכ”ל פלוריסטם: “המטרה של הפרויקט היא לספק לסוכנויות הממשל האמריקאי טיפול מונע שיינתן לכוחות ההצלה באזורים מוכי קרינה, במטרה לצמצם את הפגיעה במערכת הדם ובאיברים חיוניים נוספים, הן לפני החשיפה ולקרינה והן אחריה”  • התוצאות מוצגות בכנס RITN 2019, הכנס המוביל בארה”ב בנושא טיפול ומניעה של פגיעות קרינה

חברת פלוריסטם, המובילה בתחום הרפואה המשקמת ומפתחת מוצרי ריפוי תאי חדשניים המופקים מתאי שיליה, מציגה היום (ד’) תוצאות חיוביות מסדרת ניסויים בתאי ה-PLX-R18 של החברה, שנערכו על ידי משרד ההגנה האמריקאי (DoD) והמכון למחקר רדיו-ביולוגי של צבא ארה”ב (AFRRI). הניסויים תוכננו במטרה להעריך את הפוטנציאל של תאי ה-PLX-R18 לשמש כטיפול מניעתי (חיסון) כנגד פגיעות קרינה חמורות, אשר יינתן במידת הצורך לכוחות ההצלה האמריקאים טרם החשיפה לאזור פגוע קרינה.

התוצאות, המוצגות על ידי פלוריסטם ומשרד ההגנה האמריקאי בכנס Radiation Injury Treatment Network (RITN) שנערך בארה”ב, מדגימות כי תאי ה-PLX-R18 שהוזרקו לבעלי חיים 24 שעות לפני חשיפתם לקרינה ושוב 72 שעות לאחר החשיפה, הובילו לעלייה משמעותית בשיעור השרידות, מ- 4% שרידות בקבוצת הפלסבו ועד 74% שרידות בקרב הקבוצה שטופלה בתאי PLX.

בנוסף לשיפור המשמעותי בשרידות, תוצאות הניסויים מעידות גם על עלייה בשיקום שורות הדם (טסיות, תאי דם לבנים, נויטרופילים ולימפוציטים), נתונים חשובים המעידים על מצבו הבריאותי של הנפגע. כמו כן, נתונים אשר התקבלו מאנליזה של תאי הגזע ההמטופואתיים שנאספו מהרקמות במסגרת הניסויים מעידים על עלייה משמעותית במספר תאי מח העצם ושיפור יכולת ההתחדשות והשיקום של כל שורות הדם.

לדברי יקי ינאי, נשיא ומנכ”ל פלוריסטם: “אנו מרוצים מאוד מהתוצאות החיוביות שהתקבלו מהניסויים, אשר מראות כי PLX-R18 יכול לשמש כטיפול מונע לפני החשיפה לקרינה. תוצאות אלה מהוות תרומה משמעותית להגנה על כוחות ההצלה והביטחון אשר צריכים להיכנס לאזורים מזוהמים בקרינה. המטרה של הפרויקט היא לספק לסוכנויות הממשל האמריקאי השונות טיפול מונע שמצמצם את הפגיעה במערכת הדם (המטולוגיה) ובאיברים חיוניים נוספים, הן לפני החשיפה ולקרינה והן לאחר החשיפה לה. אנו מביטים קדימה להמשך הפיתוח של טיפול ייחודי זה כמוצר מדף במאגר החירום הלאומי האמריקאי”.   

בנוסף למחקר של משרד ההגנה האמריקאי, תאי ה-PLX-R18 של פלוריסטם נבחנים גם על ידי המכון הלאומי לאלרגיות ומחלות מדבקות של ארה”ב (NIAID), ששייך לרשות הבריאות הלאומית של ארה”ב (NIH), כטיפול הניתן לאחר החשיפה לקרינה. נתונים מניסויים אלה הדגימו עלייה משמעותית בשיעורי השרידות ובעידוד השיקום של נויטרופילים ולימפוציטים בעקבות פגיעות קרינה וכן הראו בטיחות בקרב בעלי חיים שלא עברו קרינה, מה שמעיד על יכולת להעניק טיפול מיידי ללא צורך בהערכת מידת החשיפה לקרינה ומיון הנפגעים.

תאי הריפוי של פלוריסטם זכו לקבל מה-FDA (רשות המזון והתרופות האמריקאית) מעמד של תרופת יתום ואושרו כתרופה חדשה נחקרת (IND) לטיפול בתסמונת קרינה חריפה, אישור המאפשר לפלוריסטם לטפל באמצעות PLX-R18 בקורבנות שנחשפו לרמות גבוהות של קרינה בעת אירוע גרעיני, כמו פצצה אטומית, דליפה מכור גרעיני או אסון טבע, עוד לפני קבלת אישור שיווק מלא.

הניסויים נערכו בבעלי חיים ובוצעו בהתאם להנחיות ה-FDA ובכפוף לחוקי מסלול החיות.

אודות תסמונת קרינה חריפה ARS

ARS הינה תסמונת שנובעת מחשיפה לרמות גבוהות של קרינה, כמו במקרה של התקפה או תאונה גרעינית. התסמונת עלולה לגרום להשפעות מערכתיות חמורות או קטלניות, כגון פגיעות ביכולתו של מח העצם לייצר תאי דם וטסיות דם, דימום מסכן חיים, זיהום, אנמיה ופגיעה במערכות הגוף ובאיברים חיוניים נוספים.

אודות פלוריסטם

פלוריסטם תרפיוטיקס הינה חברה ביו-רפואית המפתחת תרופות תאיות שמקורן בשליה המאפשרות טיפול שאינו מצריך התאמה גנטית למטופל. מוצרי החברה נמצאים בניסויים מתקדמים הבוחנים את יעילותם במגוון מחלות הנגרמות מאיסכמיה (חוסר זרימת דם), דלקתיות, פציעות אורטופדיות, כשלים של מערכת הדם ופגיעות קרינה. תאי ה-PLX מעוררים את מנגנון השיקום של הגוף באמצעות הפרשת חלבונים בתגובה לאיתותים מגופו של המטופל. החלבונים מתניעים תהליך ריפוי עצמי ומשפרים את מצבו של החולה. לחברה טכנולוגיית D3 ייחודית המאפשרת גידול יעיל ומבוקר של מוצרים תאיים שונים בכמויות גדולות, קניין רוחני חזק ורחב ומתקני ייצור ומו”פ.

נמסר על ידי טלי קרסיק רגב

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים