משפחה

טיפול ב-Dapagliflozin עשוי להפחיתה תחלואה ותמותה קרדיווסקולארית (מתוך הודעת חברת AstraZeneca)

מנתונים ממחקר בשלב 3 אודות Dapagliflozin (פורסיגה) לטיפול באי-ספיקת לב כרונית עולה כי הטיפול התרופתי מלווה בירידה מובהקת סטטיסטית ובעלת משמעות קלינית בשיעורי תמותה קרדיווסקולארית או החמרת אי-ספיקת לב, כך נמסר בהודעה מטעם חברת אסטרה-זנקה.

חברת התרופות פרסמה את התוצאות המוקדמות של מחקר DAPA-HF (Study to Evaluate the Effect of Dapagliflozin on the Incidence of Worsening Heart Failure or Cardiovascular Death in Patients with Chronic Heart Failure), לפני פרסום מפורט יותר של הממצאים.

מחקר DAPA-HF הינו המחקר הראשון להערכת תוצאות אי-ספיקת לב עם מעכבי SGLT-2 במבוגרים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד של חדר שמאל, כולל אלו עם ובלי סוכרת, בשילוב עם טיפול סטנדרטי.

המחקר כלל 4,744 חולים סימפטומטיים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד של חדר שמאל, אשר חולקו באקראי לטיפול חד-יומי ב- Dapagliflozin במינון 10 מ”ג או 5 מ”ג, או לפלסבו תואם. חולים עם סוכרת מסוג 1 או אלו עם מחלת כליות חמורה לא נכללו במחקר.

התוצא העיקרי כלל את מרווח הזמן עד לתמותה קרדיווסקולארית, אשפוז עקב אי-ספיקת לב או ביקור חירום עקב אי-ספיקת לב במהלך התקופה שבין ההקצאה האקראית ועד לאחר כשלוש שנים.

תוצאות הבטיחות מהניתוח המוקדם של ממצאי DAPA-HF תאמו לפרופיל הבטיחו המוכר היטב של התרופה.

כאמור, מחברת התרופות נמסר כי הטיפול ב- Dapagliflozin ענה על התוצא המשולב העיקרי, עם ירידה מובהקת סטטיסטית ובעלת משמעות קלינית בתמותה קרדיווסקולארית או החמרת אי-ספיקת לב.

מתוך הודעת חברת AstraZeneca

לידיעה במדסקייפ

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים