המלצות USPSTF לבדיקות סקר לסוכרת הריונית (מתוך הודעת ה-USPSTF)

מומחי ה-USPSTF (U.S. Preventive Services Task Force) ממליצים על בדיקות סקר לסוכרת הריונית בנשים אסימפטומטיות לאחר 24 שבועות היריון, או מאוחר יותר. העדויות אינן מספקות בכדי לקבוע המלצות בנוגע לבדיקות סקר בנשים ללא-תסמינים לפני 24 שבועות היריון וההמלצה הנוכחית עולה בקנה אחד עם הצהרה של הארגון משנת 2014.

המומחים מסבירים כי שכיחות סוכרת הריונית נעה בין 5.8% ועד 9.2% מהנשים בארצות הברית.  ישנם מספר איגודים רפואיים, כולל ה-American College of Obstetricians and Gynecologists, National Institute of Health, American Diabetes Association וה-Endocrine Society, אשר הביעו תמיכה בבדיקות סקר לסוכרת בין שבוע 24 ושבוע 28 להיריון, אם כי ישנה שונות מסוימות בין האיגודים השונים בנוגע לגישת הסקירה. אעפ”י כן, מנתונים שהוצגו בעבר עולה כי נשים רבות בארצות הברית אינן משלימות בדיקות סקר לסוכרת הריונית.

חברי צוות המשימה הסבירו כי בדיקות סקר לסוכרת הריונית הן בטוחות ויעילות וכי חשוב שרופאים יפעלו במטרה להתגבר על מכשולים המפריעים לשמור על הנשים ועל התינוקות שלהן.

מאחר ואין עדויות מספקות בכדי להמליץ לנשים להשלים בדיקות סקר לסוכרת הריונית לפני שבוע 24, על רופאים להפעיל שיקול דעת במטרה לקבוע באילו מקרים יש מקום להשלים בדיקות סקר.

ההמלצה בדרגה I צריכה לשמש כקריאה להשלמת מחקרים נוספים בתחום.

ההמלצה חשובה במיוחד לאור העדויות המצטברות התומכות בהשפעה השלילית של הפרעות במשק הסוכר וחומרי תזונה אחרים על גדילת העובר בהיריון מוקדם.

מתוך הודעת ה-USPSTF

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים